В Україні запроваджують єдиний облік біженців з Криму та зони АТО
За словами міністра соціальної політики Людмили Денисової, постанову розроблено з метою одержання достовірної інформації про категорії, потреби і кількості переселенців по Україні.
Мінсоцполітики створить і буде вести Єдину інформаційну базу даних про взятих на облік переселенців з Криму і Донбасу.
Передбачається, що переселенцям будуть видаватися довідки про взяття на облік. Для її отримання переміщеній особі, яка досягла 18 років, необхідно буде звернутися із заявою та копією паспорта в органи соціального захисту населення за місцем перебування.
У разі відсутності документа, що посвідчує особу, переселенець повідомляє про це в територіальні підрозділи ДМС, які в одноденний термін видають тимчасове посвідчення.
При цьому спрощена процедура отримання довідок для осіб, які проживають в місцях масового (скупченого) поселення пропонується здійснювати прийом заяв та видачу довідок уповноваженими на це особами з виїздом на місця їх проживання.
За інформацією міжвідомчого координаційного штабу, кількість переселенців з Криму і Донбасу збільшилася. Всього тимчасово розміщені 347 тис. 752 людини, в тому числі 110 тис. 411 дітей, 63 тис. 794 інваліда та особи похилого віку.
Загальна кількість громадян України, які переселені з Криму і Севастополя в інші регіони, становить 18 тис. 232 особи, у тому числі 5 тис. 121 дитина, 1 тис. 293 інвалідів та осіб похилого віку. За добу переселено – 31 особа, в тому числі 3 дітей та 7 інвалідів та осіб похилого віку.
Із зони проведення антитерористичної операції (АТО) в інші регіони переселені 329 тис. 520 осіб, у тому числі 105 тис. 290 дітей, 62 тис. 501 інвалідів і осіб похилого віку (в тому числі тимчасово переміщених в межах Донецької області – 55 тис. 235 осіб).
30 вересня Денисова заявляла, що “додому повернулися вже близько 60 тисяч осіб — це там, де вже звільнили міста, куди люди, які виїхали, могли повернутися”.