Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суддям можуть повернути кваліфікаційні класи

0 128

На порядку денному роботи Ради з питань судової реформи при президентові України стоїть питання встановлення кваліфікаційних класів для судді. Про це розповіли в коментарі «Ракурсу» члени цієї Ради.

Серед питань, які розглядає Рада з питань судової реформи, є, зокрема, запровадження системи регулярної кваліфікаційної атестації суддів та встановлення їм кваліфікаційних класів, від яких залежатиме їх зарплатня, просування кар’єрними сходинками.

Один з членів Ради, кандидат юридичних наук Віктор Мусіяка, який є одним з авторів Конституції України та професором Національного університету «Києво-Могилянська академія», заявив, що ідея не викликала в нього захоплення.

«Ця ідея передбачає, що стягненням для судді може бути переведення в інший суд, пониження в ранзі. Але що значить переведення судді в інший суд, у нас усі суди мають здійснювати правосуддя на найвищому рівні, хіба ні?», — каже Мусіяка.

Нагадаємо, шість кваліфікаційних класів для суддів передбачав закон «Про кваліфікаційні комісії, кваліфікаційну атестацію і дисциплінарну відповідальність суддів судів України», який втратив чинність з 1 червня 2002 року.

Рада з питань судової реформи, яка складається з суддів, науковців, юристів та представників державних органів і міжнародних організацій, збирається щотижня.

Члени Ради працюють у п’яти робочих групах (з питань судоустрою і статусу суддів, з реформування процесуального законодавства, з реформування виконавчої служби та виконавчого провадження, з удосконалення суміжних інститутів (адвокатури і прокуратури) та з юридичної освіти). Планується, що до кінця року Рада зможе напрацювати пакет законопроектів з питань реформування судової системи і суміжних інститутів.

Джерело:

Ракурс

Автор

Залиште коментар