Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд створив раду бізнес-омбудсмана

0 138

«З метою забезпечення прозорості діяльності органів державної влади, сприяння зниженню рівня корупції та запобігання недобросовісній (нечесній) поведінці стосовно суб’єктів підприємництва в Україні, а також з урахуванням положень меморандуму про взаєморозуміння щодо підтримання української антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 р., укладеного між Кабінетом міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Американською торгівельною палатою в Україні, Європейською Бізнес Асоціацією, Федерацією роботодавців України, Торгово-промисловою палатою України, Українським союзом промисловців і підприємців та відповідно до статті 48 закону України “Про Кабінет міністрів України” Кабінет міністрів України постановляє: утворити Раду бізнес-омбудсмана”, – йдеться у документі.

Крім того, Кабмін доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі подати до 20 березня 2015 р. на розгляд уряду законопроект щодо утворення установи бізнес-омбудсмана. Згідно з положенням, рада бізнес-омбудсмана є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету міністрів України.

Рада розглядає скарги суб’єктів підприємництва щодо вчинення корупційних діянь та/або інших порушень їх законних інтересів; звертається із запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та/або суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, стосовно вжиття заходів щодо реалізації рекомендацій Ради; збирає, опрацьовує та систематизує інформацію щодо справ, які нею вивчаються у зв’язку з розглядом скарг; подає в разі потреби Кабінетові Міністрів України пропозиції стосовно внесення змін до актів законодавства з метою захисту законних інтересів суб’єктів підприємництва від корупційних діянь та/або інших порушень з боку органів державної влади або органів місцевого самоврядування, а також суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління тощо.

До складу ради входять: бізнес-омбудсман; два заступники бізнес-омбудсмана; працівники, яких рада може відповідно до її потреб наймати на роботу згідно з регламентом.

Керівним органом ради є наглядова рада. Наглядова рада складається з уповноважених представників групи сторін: блок 1 – Кабінет міністрів України; блок 2 – міжнародні фінансові установи (Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва та розвитку); блок 3 – бізнес-асоціації (Американська торгівельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата України, Український союз промисловців і підприємців).

Рішення наглядової ради щодо обрання бізнес-омбудсмена та кожного з його заступників ухвалюються одноголосно та подаються Кабінетові міністрів України для затвердження.

“У разі недосягнення консенсусу наглядовою радою з будь-якого питання, крім обрання бізнес-омбудсмана та його заступників, рішення з такого питання приймається більшістю голосів (двох з трьох блоків). Рішення наглядової ради щодо звільнення бізнес-омбудсмаена та його заступників ухвалюється більшістю голосів для подальшого подання на затвердження Кабінету міністрів України”, — йдеться у документі.

Нагадаємо, в жовтні 2014 р. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціювало створення ради бізнес-омбудсмена для покращення здійснення підприємницької діяльності.

Як відомо, уряд України та ЄБРР 12 травня 2014 підписали меморандум про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи, що передбачає створення інституту бізнес-омбудсмана.

Джерело:

newsru

Автор

Залиште коментар