Верховна Рада визнала Росію державою-агресором
За заяву про визнання Росії країною-агресором до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, парламентської асамблеї НАТО, парламентської асамблеї ГУАМ, національних парламентів проголосували 271 депутатів.
“Верховна Рада визнає Російську Федерацію державою-агресором та закликає міжнародних партнерів України не допустити безкарності винних за злочини проти людяності вчинені від початку російської агресії проти України”, – наголошується в заяві.
“Україна залишається об’єктом воєнної агресії з боку РФ, яку вона здійснює серед іншого і через підтримку та забезпечення масштабних терористичних атак. Менш ніж за два тижні в наслідок військових обстрілів та дій підтримуваних Росією терористів у Волновасі, Донецьку та Маріуполі загинули понад 50 мирних громадян України”, – сказано в заяві.
“Від початку агресії наприкінці лютого 2014 року РФ систематично порушує норми міжнародного права, права людини, в тому числі права на життя мирних громадян України, які стали заручниками терористів на окупованій території Донбасу”, – сказано в заяві.
Також Верховна Рада прийняла урядовий законопроект про визнання організацій терористичними у першому читанні зі змінами. За відповідне рішення проголосували 270 депутатів. Представляючи документ, представник Мін’юсту і депутат від “Народного фронту” Антон Геращенко заявили, що передбачені два шляхи визнання організацій терористичними.
У першому випадку рішення про визнання терористичної організації приймає Вищий адміністративний суд за поданням генпрокурора, який у свою чергу діє за зверненням СБУ. При цьому суд приймає рішення за особливою процедурою протягом одного дня.
У другому випадку, якщо терористична організація створила кризову ситуацію, яка створила загрозу державі, рішення про визнання її терористичною прийматиме РНБО.
У першому варіанті законопроекту передбачалося, що рішення РНБО вводитиметься у дію президентом, однак перед голосуванням депутати Олег Ляшко і Юрій Луценко внесли поправку про те, що це рішення вводитиме не президент, а Верховна Рада. Крім того, за словами Луценка, суд визначатиме лише належність конкретного громадянина до організації, визнаної терористичною.
Саме у такому варіанті документ був проголосований.
До другого читання законопроект готуватиме комісія Ради і Кабміну.