Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Топ-10 правових подій тижня

0 120

 

1. Кабмін вніс до Ради проект змін до Держбюджету-2015
Кабінет Міністрів 16 лютого вніс до Верховної Ради законопроект № 2147 про внесення змін до Закону про Держбюджет-2015. Пропонується збільшити доходи Держбюджету на 22 млрд. Грн, а витрати – на 35 млрд. Грн; збільшити дефіцит з 3,7% до 4,1%. А.Яценюк повідомив, що в оновлений Держбюджет закладений середньорічний курс долара на рівні 21 грн за дол., А інфляція – на рівні 26%.
Бюджетний Комітет ВР рекомендує прийняти проект за основу, скликавши для цього позачергове засідання на наступному тижні.
2. Розробляється новий законопроект у сфері банкрутства
 
Робоча група з питань удосконалення законодавства у сфері банкрутства розробляє новий проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань банкрутства». Мова йде про закріплення чіткого кола повноважень держоргану з питань банкрутства, врегулювання питання оподаткування банкрутів, вдосконалення процедури та прозорості реалізації майна боржників в процедурах банкрутства і т. Д.
Головне завдання змін – покращення позицій України у напрямку врегулювання неплатоспроможності в рейтингу Doing Business.
3. Емітентам ЦБ порекомендували отримати електронний цифровий підпис в лютому
 
У листі № 12/04/1312 / НК НКЦПФР порекомендувала емітентам цінних паперів завчасно отримати електронний цифровий підпис в акредитованому центрі сертифікації ключів, оскільки з 1 березня набувають чинності зміни до Положення про розкриття інформації емітентами ЦП.
Серед іншого, всі емітенти цінних паперів зобов’язані будуть подавати інформацію до Комісії у вигляді електронних документів – а це передбачає наявність у емітента ЕЦП.
4. Роз’яснено, коли ФОП на загальній системі повинні сплатити військовий збір
 
ГФС роз’яснила, що ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему) за наслідками звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу, відображають у річній податковій декларації та сплачують у строки, передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом є 2015 рік. Термін сплати військового збору для ФОП – до 19 лютого 2016 року.
5. Пропонується скасувати ЄСВ для деяких самозайнятих осіб у сфері послуг
 
Комітет ВР рекомендує прийняти за основу законопроект № 1424 (автор – нардеп О.Кужель), який спрямований на впровадження економічно стимулюючого механізму для самозайнятих фізичних осіб для здійснення підприємницької діяльності у сфері послуг.
Передбачається: виключити з категорії платників ЄСВ самозайнятих осіб, які зареєстровані безробітними, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері послуг, і які взяті на облік в органі доходів і зборів, якщо обсяг доходу, отриманого ними протягом календарного року не перевищує 100 000 грн.

 

6. Положення про корпоративного секретаря АТ розробив Фонд держмайна

Фонд державного майна України розробив Примірне положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства, в статутному капіталі якого корпоративні права держави перевищують 50%. Документ визначає статус, повноваження, процедуру обрання, припинення повноважень і порядок роботи корпоративного секретаря.

Обрання та припинення повноважень корпоративного секретаря здійснюється Наглядовою радою АТ. Вносити пропозиції щодо кандидатур може кожен акціонер. З корпоративним секретарем укладається договір – трудовий або цивільно-правовий.

 

7. Податківці роз’яснили особливості формування податкового кредиту
 
У листі № 5292/7 / 99-99-19-03-02-17 ГФС роз’яснила, що платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди.
Всі податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, і розрахунки коригування до них складаються платниками податку виключно в електронному вигляді, в тому числі складені за операціями з постачання товарів / послуг, звільнених від оподаткування, і т.д.
8. Як нараховується ЄСВ при роботі за сумісництвом?
 
У листі № 4979/7 / 99-99-17-03-01-17 Фіскальна служба нагадала, що для сумісників базою нарахування єдиного внеску є фактично нарахована зарплата незалежно від її розміру. При цьому роботодавець має право отримати від такого працівника підтвердження про місце основної роботи.
У разі необхідності власник або уповноважений ним орган видає працівникам на їх прохання завірені виписки з трудових книжок, відомостей про роботу.
9. Мінсоцполітики роз’яснило, як застосовувати Гігієнічну класифікацію праці
 
У листі № 55/13 / 133-15 Мінсоцполітики роз’яснило нюанси застосування Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища.
Зазначено, що до затвердження критеріїв і показників, за якими визначатимуться право працівників на пенсію за віком на пільгових умовах, щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, під час оцінки умов праці пропонується використовувати вимоги Додатка 4 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, а також наказу МОЗ та Мінпраці № 383/55 про затвердження відповідних показників і критеріїв умов праці.
10. ФГВФО затвердив форму договору про надання юрпослуг за незабезпеченими кредитами
 
У листі № 23-4487 / 15 Фонд гарантування вкладів розповів про рекомендаційної формі договору про надання юрпослуг, предметом якого є роботи за незабезпеченими кредитами, наданими банками фізособам. Такий договір може бути укладений виключно з юридичними консультантами, які пройшли конкурс та акредитовані Фондом.
Договір містить такі розділи: предмет договору; права та обов’язки сторін; порядок виконання договору; порядок обміну документами; вартість послуг і порядок розрахунків; відповідальність сторін; форс-мажор; термін дії і т.д.

Юрліга

 

Автор

Залиште коментар