Топ-10 правових подій тижня для бізнесу
2. Розпочато процес реструктуризації держборгу
Кабмін розпорядженням від 22 вересня № 978-р схвалив основні умови обміну (зміни умов) щодо розміщення нових облігацій та державних деривативів, що дозволить юридично провести процес реструктуризації держборгу. Також з метою завершення реструктуризації тимчасово припинені виплати за деякими державними і гарантованим державою позиками. Завершення процесу реструктуризації очікується до 1 грудня 2015 року.
3. Запропоновано встановити новий мораторій на перевірки
Законопроектом № 3153 пропонується встановити до 30 червня 2016 року мораторій на проведення перевірок контролюючими органами. Разом з тим, для окремих сфер, які не роблять значного впливу на малий і середній бізнес або вимагають постійного держконтролю, зроблено виняток. На відміну від попереднього мораторію, законопроект передбачає створення прозорого механізму громадського контролю – єдиної публічної бази дозволів на проведення перевірок за зверненнями фізосіб.
4. Президент відповів на петицію про скасування акцизу на імпорт авто
Оприлюднено відповідь Петра Порошенка на петицію № 22/000055-еп про скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто. Президент повідомив, що опрінятіе збалансованого вирішення даного питання вимагає його всебічного розгляду кабінетом Міністрів. Тому А. Яценюку запропоновано забезпечити комплексне і грунтовне розгляд центральними органами виконавчої влади зазначеної проблеми і за підсумками цієї роботи прийняти необхідні рішення.
5. Роз’яснено особливості розрахунку норми тривалості робочого часу на рік 2015
Мінсоцполітики в листі № 560/13 / 133-15 розповіло, що норма тривалості робочого часу в жовтні по п’ятиденному робочому тижні з 2 вихідними днями у суботу та неділю при 40-годинному робочому тижні повинна становити 167 годин. Норма тривалості робочого часу на 2015 рік при вищевказаних умовах – тисячу дев’ятсот дев’яносто п’ять годин. Роз’яснення пов’язані з новим вихідним днем 14 жовтня. Міністерство також нагадує: при розрахунку балансу робочого часу слід врахувати, що напередодні святкових і неробочих днів робочий день скорочується на 1:00.
6. Пропонується узаконити проституцію як вид підприємницької діяльності
У парламенті зареєстрований законопроект № 3139 «Про регулювання проституції та секс-закладів», яким пропонується встановити, що повія – це фізособа-підприємець, яка надає послуги інтимного характеру, здійснює статевий акт з іншою особою на платній основі. А проституція – вид підприємницької діяльності. Також регулюється діяльність секс-закладів – юросіб, де повії надають відповідні послуги. При цьому запропоновано встановити, що держава сприяє розвитку секс-закладів.
7. Дерегуляція в портах триває
Скасовано необхідність надання оригіналу міжнародного ветеринарного сертифіката під час заходу суден у морські порти. Про це йдеться в п. 3 статті 55 Закону «Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів», який діє з 20 вересня. Згідно з новими вимогами при розвантаженні з судів товарів, що переміщуються в контейнерах, у разі використання в морському порту Інформаційної системи портового співтовариства копія міжнародного ветеринарного сертифіката може подаватися в електронному вигляді.
8. Родичам матерів-ФОП хочуть дозволити декретну відпустку
Законопроектом № 3 140 пропонується дозволити іншим особам оформляти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку в разі, якщо мати дитини зареєстрована як фізособа-підприємець. Відпустка надаватиметься на підставі документа, що підтверджує реєстрацію матері як ФОП. Ухвалення змін посилить соціальні та трудові гарантії матерям-підприємцям.
9. Влада пообіцяла вирішити проблеми перевірок ІТ-компаній
У зв’язку зі скаргами ІТ-компаній щодо перевірок Міністр економічного розвитку провів екстрену зустріч з представниками індустрії. Головною метою зустрічі було вислухати скарги представників ІТ-сектору щодо конкретних проблемних випадків перевірок і зрозуміти причини цих подій. Мінекономрозвитку від усіх Жеда чекає пропозицій щодо того, як систематично вирішити зазначену проблему. Переговори продовжаться із залученням МВС, ГПУ, ГФС.
10. Підприємці визначили 5 завдань для влади
21 вересня відбулося Всеукраїнський з’їзд малого та середнього бізнесу. За підсумками було ухвалено Резолюцію, в якій підприємці визначили п’ять ключових завдань для влади: 1. Збереження спрощеної системи оподаткування. 2. Тотальне спрощення всіх адміністративних процедур. 3. Посилення: ТОВ чиновників. 4. Скорочення кількості дозвільних документів та реформа органів влади. 5. Реальне впровадження Акту З питань малого бізнесу для Європи і в Україні.