Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Для поліції затвердять Дисциплінарний статут

0 89

У Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроект № 3857 про затвердження Дисциплінарного статуту Національної поліції України.

Дисциплінарним статутом визначається сутність службової дисципліни в Національній поліції, повноваження поліцейських і їх керівників щодо її дотримання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, а також порядок їх застосування та оскарження.

Так, в проекті статуту говориться, що службова дисципліна зобов’язує поліцейського бути вірним присязі, знати закони, безумовно виконувати накази керівників, тримати в постійній готовності до застосування зброю та спецзасоби і т.д. Визначено порядок взаємовідносин керівника і підлеглого, нюанси виконання наказів.

Також регламентується, які види заохочень можуть бути застосовані до поліцейських (занесення на дошку пошани, грошову винагороду, подарунок, відомчі відзнаки, спецзвання і т.п.), хто і як може їх застосовувати.

Згідно з проектом, до поліцейських можуть застосовуватися такі дисциплінарні стягнення – зауваження, догана, сувора догана, попередження про неповну службову відповідність, зниження в спеціальному званні на один ступінь, звільнення з посади, звільнення зі служби в поліції.

Детально розписані норми щодо дисциплінарних проступків. Зокрема, поліцейського звільнять за грубі дисциплінарні проступки:

1) відсутність на службі без поважних причин більше 4 годин протягом робочого дня;
2) поява на службі в нетверезому стані, в стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
3) тортури, інші види жорстокого або нелюдського поводження з особою, а також дії, які сприяли їх вчиненню або приховування;
4) порушення обмежень, пов’язаних зі службою в поліції;
5) подання завідомо неправдивих відомостей або документів, необхідних для проходження служби в поліції;
6) ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, при можливості надати таку ?? допомогу або неповідомлення про такий стан належним установам або особам, якщо це спричинило тяжкі тілесні ушкодження або смерть потерпілого;
7) втрата вогнепальної зброї внаслідок недбалого ставлення;
8) нереєстрація заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події;
9) втрата або розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.

Проведення службових розслідувань за фактом порушення поліцейським службової дисципліни здійснюється дисциплінарними комісіями.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар