Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВРЮ констатувала порушення у діях судді, однак відмовила у внесенні подання про звільнення через сплив строку притягнення до дисциплінарної відповідальності

0 82

21 квітня 2016 року Вища рада юстиції розглянула рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 березня 2014 року про внесення подання про звільнення Єременка Володимира Максимовича з посади судді Баришівського районного суду Київської області за порушення присяги.

За результатами таємного голосування Вища рада юстиції одноголосно вирішила відмовити у внесенні подання до Верховної Ради України про звільнення Єременка В.М. з посади судді Баришівського районного суду Київської області у зв’язку з порушенням присяги судді. Підставою для ухвалення такого рішення стало закінчення строків притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. На цьому Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк наголосив за підсумками засідання.

Розгляд рекомендації ВККСУ відбувся за участі судді. Як повідомив доповідач із зазначеного питання член Вищої ради юстиції А.Мірошниченко, 16 травня 2011 року у провадження Баришівського районного суду Київської області надійшла кримінальна справа по обвинуваченню громадян Д., Л. та К. у вчиненні ряду злочинів, пов’язаних із викраденням людини, примушуванням її до укладення цивільно-правових зобов’язань, умисним позбавленням такої особи життя та приховуванням злочинів.

23 листопада 2011 року за результатами розгляду цієї кримінальної справи Баришівський районний суд Київської області під головуванням судді Єременка В.М. виніс вирок, яким визнав винним Д. у вчиненні інкримінованих йому злочинів та за кожний із цих злочинів призначив мінімальне покарання, передбачене санкціями відповідних статей Особливої частини КК України. Остаточне покарання Д. було призначене у виді 5 років позбавлення волі та на підставі статті 75 КК України його звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на три роки. Двом іншим співучасникам – Л. та К. також призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 та 7 років відповідно, тобто до мінімальної межі санкції відповідних статей КК України.

Зазначений вирок Баришівського районного суду Київської області в апеляційному порядку не переглядався. Разом з тим ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 31 травня 2012 року задоволено касаційну скаргу заступника прокурора Київської області та скасовано вирок Баришівського районного суду Київської області від 23 листопада 2011 року щодо Д., Л. та К., а справу направлено на новий судовий розгляд.

Перевіркою, проведеною членом Вищої ради юстиції Мірошниченком А.М., встановлено, що під час розгляду зазначеної кримінальної справи суддя Єременко В.М. допустив грубі порушення норм чинного законодавства України, що полягають у невідповідності призначеного засудженим покарання тяжкості злочинів та особам засуджених внаслідок м’якості, у неправильному застосуванні статті 75 КК України та порушенні вимог Кримінально-процесуального кодексу України в редакції 1960 року та інших порушеннях.

Обставини, встановлені у рішенні ВККСУ, підтверджені і Вищою радою юстиції, свідчать, що суддею Єременком В.М. під час розгляду кримінальної справи було вчинено дії, що порочать звання судді і викликають сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності судових органів.

Джерело:

ВРЮ

Автор

Залиште коментар