Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу від сайту ligazakon.ua

0 156

1. Україна підписала угоду про застосування FATCA
Підписано міжурядову Угоду з США для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень FATCA. Фінансові установи держав-партнерів звільняються від: примусового утримання податку з платежів від інших податкових агентів; виконання вимоги утримання податку з транзитних платежів на адресу інших фінансових установ всередині держави-партнера або іншої держави-партнера; виконання вимоги закривати рахунок, власник якого не виконує вимог FATCA; примусового утримання податку в розмірі 30% з платежів на адресу таких власників рахунків. Для імплементації положень FATCA змінять законодавство, розроблять процедури обміну інформацією та форми звітності, а також програмне забезпечення для збору та передачі інформації.
2. Податкову міліцію хочуть повернути через правку в законопроекті
Комітет З питань і податкової митної Політики вр Вирішив виправити неточність, технічну ЯКА до скасування привела Міліції через податкової в поправку № 0940 законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини)». У свою чергу, Міністр фінансів закликав не підтримувати правки по поверненню податкової міліції, так як Міністерство доопрацьовує законопроект про створення фінансової поліції.
3. Житлові комплекси не дозволять звести без повного пакета документа
Президент підписав Закон № 1817 VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення містобудівної діяльності» (проект № 4733-1), яким передбачено перехід до видачі дозвільних документів не по категорії складності об’єкта будівництва, а по класу (наслідків, середній незначний , значний). Будівництво середнього і значного класу наслідків буде здійснюватися виключно за дозвільною системою. Таким чином, великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торгово-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитися виключно за наявності повного пакета дозвільної документації. Посилено відповідальність посадових осіб органів Держархбудконтролю за прийняті ними рішення.
4. телекомпровайдера будуть платити власникам за доступ до інфраструктури
Прийнято Закон «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (проект № 4159), згідно з яким державні органи визначають методики визначення плати за доступ до інфраструктури, а також правила доступу і вимоги до розташування технічних засобів телекомунікацій на елементах інфраструктури , Встановлено види плати, які можуть застосовуватися при забезпеченні доступу до інфраструктури. Також визначені права і обов’язки юридичних та фізичних осіб, у власності (володінні) яких знаходиться інфраструктура, в тому числі щодо забезпечення недискримінаційного доступу до інфраструктури.
5. Дотації агровиробникам розподілять автоматично
Дотації на підтримку тваринництва, садівництва і виноградарства, овочівництва та птахівництва будуть надаватися щомісяця, на рівних засадах і в Пропорційні сплаченими податками. УКРІНФОРМ формує список всіх платників податків, передає його Казначейству, яке автоматично здійснює виплату. Порядок розподілу і використання коштів державної підтримки аграрних виробників, передбачених держбюджетом на 2017 рік, затверджений постановою Кабміну від 8 лютого.
6. Держава візьме на контроль виробництво органічної продукції
Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував прийняти за основу законопроект № 5448 «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції». Органічна продукція буде маркована державним логотипом. У назві продуктів можуть бути написи «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік», «натуральний», будь-які однокореневі похідні слова від цих слів з приставками «біо-», «еко» і т . Д. будь-якими мовами. Виробники зобов’язані будуть щорічно проходити сертифікацію (з обов’язковим виїзним інспектуванням). Такі виробники включаються до реєстру операторів ринку органічної продукції. Нагляд буде здійснювати Госпродпотребслужба, а по можливості сертифікації органічного виробництва отримають акредитовані органи сертифікації.
7. Змінено порядок видачі дозволів на спеціальне використання водних біоресурсів та водокористування
Постановою Кабміну від 18 січня 2017 р № 50 передбачено, що рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) видається в термін до 5 робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання пакета документів. Крім того, прийнятий Закон про те, що паркан і використання менш 5 кубічних метрів води на добу (крім тієї, що використовується для виробництва напоїв і фасованої води), не відноситься до спеціального водокористування. Для оформлення права спеціального водокористування визначено вичерпний перелік документів (скорочено), їх можна подати в електронному вигляді.
8. Спрощено акредитація закладів охорони здоров’я
До заяви про проведення акредитації закладу охорони здоров’я не потрібно буде докладати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи; копію ліцензії на здійснення господарської діяльності з медичної практики; свідоцтво про проведення атестації лабораторії; копії раніше виданих акредитаційних сертифікатів, якщо такі видавалися. Зміни у додатки 1 і 2 до Порядку акредитації закладу охорони здоров’я внесено 8 лютого.
9. Скасовано декларування зміни оптово-відпускних цін на медвироби
Постановою Кабміну від 25 січня 2017 року №43 скасовано процедуру декларування зміни оптово-відпускних цін на медичні вироби. Декларуванню підлягає зміна оптово-відпускної ціни кожної лікарської форми, дозування та споживчої упаковки лікарського засобу.
10. Оновлені правила торгівлі ювелірними виробами
Роздрібна торгівля ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння здійснюється через спеціалізовані магазини, спеціалізовані відділи (секції) магазинів з універсальним асортиментом товарів, а також за допомогою засобів дистанційного зв’язку. Правила торгівлі викладені в новій редакції постановою Кабміну від 25 січня 2017 року № 41.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар