Інвестиція в оборонні технології
IFO (Експортно-інвестиційний фонд Данії) оголосив про інвестицію в розмірі $5 мільйонів D3. Це венчурний фонд оборонних технологій, представлений в Україні. Про це повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.
Інвестиція сприятиме розвитку інновацій в оборонній сфері України та Європи, фінансуючи розробку та масштабування нових оборонних технологій, а саме дронів, датчиків, засобів розмінування та рішень на основі штучного інтелекту.
D3 – це посередник між Україною та країнами-партнерами, який поєднує стартапи з капіталом та партнерствами, необхідними для масштабування передових технологій. Партнерство між D3 та EIFO матиме додаткові переваги для Данії, відкриваючи датським компаніям доступ до нових технологій, українського досвіду та партнерств.
D3 має на меті фінансувати найперспективніші та найінноваційніші стартапи в таких галузях, як безпілотні літальні апарати, автономність, робототехніка, електронна війна та розмінування, а також допомагати їм вийти на новий рівень на благо України та Європи. Заснований він Евелін Бучацькою, Антоном Верховдовим та Елею Чієчієвою влітку 2023 року.
EIFO став першим закордонним державним фондом, що інвестує в D3. Разом з цим, EIFO реалізує гарантійну систему для інвестицій в оборонну промисловість України з загальним бюджетом 1 млрд датських крон (157 млн доларів США).
Не дивно, що Україна – центр оборонних інновацій. Однією з ключових переваг, яку українські виробники здобули під час війни, є здатність швидко адаптувати нові технології та передові рішення до умов бойових дій. Це дало можливість швидко тестувати нові продукти, від БПЛА до роботизованих систем, і отримувати безпосередній фідбек від фронту. Саме це дозволяє виробникам defence tech бути унікальним партнером для технологічної кооперації.
За словами Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Германа Сметаніна, мова йде про інвестицію, яка прокладає шлях для наступного покоління оборонних технологій. Це не тільки внесок у безпеку України, але й у спільну здатність демократичного світу реагувати на нові загрози. Українські інженери та підприємці вже неодноразово довели свою здатність створювати проривні рішення. А за підтримки Данії ми зможемо масштабувати ці інновації на благо всієї євроатлантичної спільноти.
В свою чергу, Педер Лундквіст, генеральний директор EIFO, зазначив, що інвестиції в D3 підкреслюють стратегічні цілі EIFO щодо підтримки України, зміцнення датської оборонної промисловості та посилення європейських оборонних можливостей. У партнерстві з D3 надається капітал стартапам у сфері оборони та безпеки в Україні, отримуючи натомість життєво важливі технології, перевірені в бою.
“Ми пишаємося тим, що EIFO став стратегічним інвестором в D3. Данія продемонструвала сміливе лідерство у розумінні того, як воює Україна – і наскільки важливі технології для перемоги. Як державний фонд, підтримка EIFO свідчить про зростаюче визнання Європою того, що перевірені в бою інновації з України є життєво важливими для нашої колективної оборони. Це більше ніж солідарність – це побудова технологічної основи стійкої, демократичної Європи”, – зазначила засновник та керуючий партнер D3 Евелін Бучацька.
Міністр промисловості, бізнесу та фінансів Данії Мортен Бьодсков розповів, що Данія стоїть пліч-о-пліч з Україною в її боротьбі за свободу. Це рішення ще раз демонструє непохитну підтримку героїчної оборони України та її свободу. Крім цього, EIFO відкриває датським компаніям доступ до нових технологій, знань та партнерств. Це інвестиція в оборонну промисловість майбутнього, де інновації та транскордонна співпраця мають вирішальне значення як для безпеки.