Підготовка фахівців пенітенціарної системи
Продовжується співпраця України з міжнародними партнерами. У межах міжнародного співробітництва Пенітенціарна академія України та Служба в’язниць і пробації Естонської Республіки уклали Меморандум про співпрацю. Документ підписали ректор Пенітенціарної академії України Сергій Гречанюк та заступник Генерального секретаря Міністерства юстиції та цифрових технологій Естонської Республіки Райт Куусе.
Основна мета проєкту – підвищення якості підготовки персоналу ДКВС України шляхом розробки й впровадження сучасних навчальних програм відповідно до європейських стандартів, зокрема рекомендацій Ради Європи та Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими ООН (Правила Нельсона Мандели).
У заході взяли участь заступник Міністерки юстиції України Євген Пікалов, Державний секретар Міністерства юстиції України Олександр Буханевич, ректор Пенітенціарної академії України Сергій Гречанюк, представники Державної кримінально-виконавчої служби України та естонська делегація на чолі із заступником Генерального секретаря Міністерства юстиції та цифрових технологій Естонської Республіки Райт Куусе.
Меморандумом передбачено:
- партнерство у навчальній та науковій галузях;
- обмін досвідом у сфері виконання кримінальних покарань;
- реалізацію спільних тренінгових, дослідницьких та освітніх ініціатив.
Не менш важливим є факт підтвердження реалізації спільного проєкту «Удосконалення стандартів професійної компетентності працівників пенітенціарної системи України відповідно до європейських норм» на період до 2027 року.
Ініціатива стосується і Пенітенціарної академії України – як головного освітнього центру підготовки фахівців для пенітенціарної системи в контексті посилення її потенціалу. За підтримки естонських партнерів буде створена інтегрована система підготовки. Значну увагу приділяють обміну досвідом, розробці методичних матеріалів та поєднанню теоретичного навчання з практикою у формі стажування в установах виконання покарань Естонії.
За словами заступника Міністерки юстиції України Євгена Пікалова, для нас надзвичайно важливо розвивати професійне середовище, де фахівці будуть готові до сучасних викликів, працюючи відповідно до європейських стандартів.
Загалом за час перебування естонської делегації Мін’юст, ДКВС та Центр пробації провели низку двосторонніх зустрічей з іноземними партнерами. До прикладу, сторонам вдалось відвідати пенітенціарні установи у Києві та Житомирі.
Ректор Пенітенціарної академії України Сергій Гречанюк дякує естонським партнерам за постійну підтримку України та вітає продовження спільної плідної співпраці у сфері професійної підготовки персоналу вʼязничних служб України та Естонії. Реалізація даного спільного проєкту буде поштовхом у наближенні стандартів пенітенціарної освіти та підготовки персоналу до європейських вимог, які притаманні демократичним, європейським державам.
У свою чергу естонська сторона відзначила важливість подальшого розвитку двосторонньої співпраці та висловила готовність до активного обміну досвідом.
Заступник Генерального секретаря Міністерства юстиції та цифрових технологій Естонської Республіки Райт Куусе зазначає, що за останні десятиліття Служба виконання покарань та пробації Естонії пройшла глибоку трансформацію та наразі є сучасною організацією, яка працює у відповідності до сучасних європейських стандартів. Естонія знає, що означає впроваджувати системні реформи, і готова поділитися з Україною практичним досвідом. Кожен крок на шляху до зміцнення верховенства права наближає Україну до цінностей і стандартів європейської пенітенціарної системи.
Підписання Меморандуму та запуск спільного проєкту з естонськими партнерами – це свідчення прагнення України впроваджувати європейські стандарти в систему підготовки персоналу, а також формувати професійне, стійке та компетентне середовище для працівників установ виконання покарань.