Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Важливе рішення ЄСПЛ для України

0 6

4-6 березня 2025 року Комітет міністрів Ради Європи вперше розглянув стан виконання рішення Європейського суду з прав людини у міждержавній справі «Україна проти Росії» (щодо Криму) за заявами №№ 20958/14 та 38334/18. Ця подія є вагомою для України на шляху до відновлення справедливості.

Міністерство юстиції України наголошує на значущості даного рішення для міжнародного правопорядку. ЄСПЛ чітко визнав Росію відповідальною за системні порушення прав людини в окупованому Криму з 27 лютого 2014 року. Це важливе юридичне визнання злочинів Росії на найвищому міжнародному рівні.

Рішенням суду підтверджено те, про що Україна заявляла з перших днів окупації: Росія вчиняє на півострові численні порушення прав людини, включаючи переслідування, насильницькі зникнення, незаконні арешти, тортури та цілеспрямоване переслідування кримських татар та інших.

Особливо важливо, що держави-члени Ради Європи продемонстрували солідарність з Україною та готовність разом працювати над механізмами притягнення Росії до відповідальності. Попри ігнорування Росією міжнародних судових рішень, міжнародна спільнота об’єдналася навколо України у прагненні забезпечити виконання рішення ЄСПЛ.

За словами Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної, це не просто юридичне рішення — це крок до відновлення справедливості для всіх жертв російської окупації Криму. Завдяки такій підтримці, Україна продовжує успішну роботу з притягнення Росії до відповідальності.

В результаті засідання Комітет міністрів затвердив перелік конкретних вимог до Росії, серед яких:

  • звільнення та безпечне повернення під юрисдикцію України всіх українських політв’язнів;
  • припинення всіх форм тортур та жорстокого поводження;
  • негайне припинення етапування в’язнів з Криму на територію Росії;
  • притягнення до відповідальності винних у порушеннях прав людини;
  • припинення дискримінації кримських татар;
  • забезпечення права на освіту кримськотатарською та українською мовами.

Мін’юст вважає прийняте рішення свідченням того, що наша стратегія працює: Україна може успішно використовувати міжнародні правові механізми для захисту своїх громадян та національних інтересів. Міжнародна підтримка, яку отримала Україна в Раді Європи, підтверджує, що світ стоїть на боці правди та справедливості.

Крім цього, ще 14 січня 2021 року в ухвалі щодо прийнятності у справі ЄСПЛ встановив, що Російська Федерація здійснює ефективний контроль над Автономною Республікою Крим та м. Севастополь з 27 лютого 2014 року.

У рішенні щодо суті від 24.06.2024 року Велика палата ЄСПЛ визнала Російську Федерацію відповідальною за системні та грубі порушення прав людини в окупованому Криму з 27 лютого 2014 року.

Джерело: https://minjust.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар