Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Документи для відстрочки від мобілізації

0 6

Конституція України як Основний Закон держави закріплює за громадянами України обов’язок захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Однак, з певних причин не всі можуть нести військову службу.

Законодавством визначено перелік тих, хто  не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, а саме:

  • Військовозобов’язані, які мають на утриманні 3 дітей і регулярно платять аліменти;
  • Військовозобов’язані, які самостійно виховують дітей:

жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер; позбавлений батьківських прав; визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім; оголошений померлим; відбуває покарання у місцях позбавлення волі; коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини записаний зі слів матері.

  • Військовозобов’язані, які виховують дитину з інвалідністю до 18 років;
  • Військовозобов’язані, які виховують важкохвору дитину:

жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи; тяжкі вроджені вади розвитку; рідкісні орфанні захворювання; онкологічні, онкогематологічні захворювання; дитячий церебральний параліч; тяжкі психічні розлади; цукровий діабет I типу (інсулінозалежний); гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня. Також дитину, яка отримала тяжку травму; потребує трансплантації органа; потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;

  • Військовозобов’язані, які утримують повнолітню дитину з інвалідністю І чи ІІ групи;
  • Військовозобов’язані, які утримують усиновлену дитину до 18 років;
  • Один з подружжя, хто виховує дитину, якщо другий служить;
  • Військовослужбовці, які постійно доглядають хворих близьких:

зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, чи рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи потребують постійного догляду;

  • Опікун особи, визнаної судом недієздатною;
  • Які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
  • Які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю III групи

з причин: встановленої внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок (кінцівки), кистей рук (кисті руки), стоп ніг (стопи ноги), одного з парних органів, або за наявності у особи з інвалідністю III групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів;

  • Військовозобов’язані, які мають на утриманні батьків (своїх чи дружини) з інвалідністю І чи ІІ групи;
  • Рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки, які доглядають особу з інвалідністю І або ІІ групи;
  • Викладачі та вчителі, наукові, науково-педагогічні працівники на 0,75 ставки і більше;
  • Студенти денної чи дуальної форми навчання;
  • Звільнені з полону.

Повний перелік категорій осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації визначено у ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Куди подавати заяву

Заяву потрібно подавати Голові комісії районного (міського) ТЦК та СП або його відділу.

До заяви додати документи або засвідчені копії, що підтверджують право на відстрочку. Перелік необхідних документів залежить від причини відстрочки.

Повний перелік документів в залежності від підстави надання відстрочки, у Додатку 5 Постанови КМУ від 16 травня 2024 р. № 560.

Копії документів можна засвідчити особисто або у нотаріуса.

Строк розгляду заяви

Комісія має розглянути заяву протягом 7 днів з дати її отримання.

Термін може бути продовжений, у випадку звернення комісії до державних органів за додатковою інформацією. В такому випадку заяву мають розглянути не пізніше наступного дня з дня отримання інформації за запитом.

Після цього, результати розгляду заяви мають бути повідомлені заявнику телефоном, електронною поштою або поштою на наступний день після ухвали.

Якщо рішення позитивне – мають надати довідку із зазначенням строку відстрочки.

У разі відмови – повідомити письмово із зазначенням причин відмови. Таке рішення підлягає оскарженню у судовому порядку.

Інформація станом на 07.04.2025

Джерело: https://minjust.gov.ua/

Автор

Залиште коментар