Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд планує невдовзі затвердити переглянутий Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека»

0 126

Уряд сподівається скоро затвердити переглянутий Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу на відкритті Міжнародної конференції «Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» – найкращі практики, отриманий досвід та наступні кроки для України».

Україна є однією з 74 країн, які мають плани дій для виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325, проте єдиною країною, яка затвердила його під час війського конфлікту. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що виконання Плану, так само як і питання гендерної рівності, є одним із пріоритетів Уряду. «Цього року ми ініціювали проміжний перегляд чотирирічного плану, для того щоб продуктивніше продовжити роботу. Сподіваюся, що Мінсоцполітики скоро внесе оновлений план і ми зможемо його затвердити», – сказала вона.

В той же час, Віце-прем’єр-міністра зазначила, що рекомендації міжнародних структур, зокрема ООН Жінки, будуть враховані максимально широко, але повністю внести їх не можна, оскільки це означатиме повну зміну підходів до Національного плану і унеможливить його швидке ухвалення. Водночас, очікується, що у 2019 році, при підготовці нової чотирирічної програми, буде вестися робота за оновленим підходом.

Також Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що дуже важливо, що тепер в План будуть включені задачі на рівні Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, яке було створено після ухвалення першої ітерації плану, і висловила сподівання, що до його виконання активніше включаться Мінрегіон та Мінінфраструктури. Вона додала, що цьогорічна Національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО вперше включає ґендерний компонент. В цьому документі визначені середньострокові цілі та пріоритетні завдання на поточний рік з інтегрування ґендерної складової в роботі сектору безпеки та оборони, зокрема, впровадження інституту радників з ґендерних питань.

За словами Віце-прем’єр-міністра, досягнення сталого та тривалого миру є викликом не лише для України. Останні дослідження показують, що починаючи з 2008 року Глобальний індекс миру знизився на 2,14 % по всьому світу. Результати GPI 2018 року показують, що Україна перебуває на 152-му місці в цьому рейтингу – між Пакистаном і Суданом.

Окремо вона підкреслила, що необхідно зосередити увагу на проблемі ґендерно- зумовленого насильства, у тому числі сексуального, пов’язаного з конфліктом, адже згідно Резолюції РБ ООН 1820 сексуальне насильство є однією з тактик війни та загрожує міжнародному миру та безпеці. Важливим елементом вона назвала і необхідність здійснення незалежного моніторингу та оцінки, що створить можливості для ширшої участі громадських організацій, активістів та активісток, експертів та експерток у проведенні моніторингу виконання Плану.

Джерело:

Урядовий портал

Автор

Залиште коментар