Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Розбудова атомної енергетики

0 24

Заступник Міністра енергетики України Роман Андарак взяв онлайн-участь в дискусії у Європейському Парламенті на тему енергетичної безпеки в Україні.

Учасниками заходу були представники Європарламенту, Європейської Комісії, українського Уряду, європейські та українські експерти.

Під час онлайн-виступу Роман Андарак розповів, що в Україні атомна енергетика покриває більше 50% всього енергоспоживання. Так держава може вистояти попри атаки росії на генерацію. Надання електроенергії багатьом громадянам у разі масованих атак можливе здебільшого завдяки атомній генерації. Тому, в майбутньому атомна генерація буде залишатись базовою.

Не закінченою є добудова атомних блоків на Хмельницькій АЕС. За словами заступника Міністра енергетики України в цей проект було вкладено вже багато інвестицій у різні часи. Україна зараз має завершити ці обʼєкти за допомогою обладнання, наявного в Болгарії, яке не використовувалося і є абсолютно новим. Він нагадав, що ми маємо дуже гарний досвід в експлуатації такого типу обладнання, і у разі укладення угоди завершимо добудову блоків, а Болгарія отримає можливість завершити свої проекти.

В питанні щодо постачання палива та енергетичної незалежності варто згадати про співробітництво з Westinghause з розробки палива, альтернативного російському. Це рішення  було прийнято  у дуже короткі терміни, відразу після російського вторгнення 2022 року. Є змога таке паливо поставляти для 33 реакторів в Європі – це як великі реактори типу ВВЕР-1000, так і малі ВВЕР-440. Це український внесок і в енергетичну безпеку Європи.

Україна активно працює над розбудовою нової генерації, зокрема і в напрямку розвитку «зеленої» енергетики, розповів Роман Андарак. Так, триває співпраця з міжнародними країнами, щоб розбудовувати та розвивати «зелену» генерацію, що базується на відновлюваних джерелах енергії. Кожна турбіна, що обертається в Україні чи Європі, є внеском у нашу спільну енергетичну безпеку та стійкість.

Протягом всього онлайн-виступу наголошувалось, що відновлення зруйнованої агресією рф енергетичної інфраструктури, розбудова генерації, реформи енергосектору і робота в напрямку європейської інтеграції залишаються пріоритетом сьогодення для українських енергетиків. Наша держава працює над цим за постійної підтримки європейських партнерів й інших демократичних країн.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/

Автор

Залиште коментар