Євроінтеграція: основні події січня
Україна активно працює над євроінтеграцією. Міністерство юстиції України, підводячи підсумки січня, повідомляє про основні результати.
- З 1 січня розпочалося Польське головування в Раді ЄС.
Основний пріоритет Польщі – зміцнення європейської безпеки. А саме, увага приділятиметься обороні й безпеці; захисту людей і кордонів; протидії іноземному втручанню та дезінформації; енергетичному переході; конкурентоспроможному та стійкому сільському господарству.
Робота буде зосереджена і на максимізації підтримки України на політичному, військовому та економічному рівнях а також збереженні поточної політики щодо росії та білорусі. Головування країни у ЄС триватиме до 30 червня 2025 року.
Детальніше за посиланням.
- Зустріч 13 січня Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної із Комісаром ЄС з гуманітарної допомоги, кризового реагування та цивільного захисту Аджею Лябіб.
Сторони обговорили покращення координації гуманітарної допомоги, підвищення стійкості України до викликів війни та подальше співробітництво у контексті європейської інтеграції.
Аджа Лябіб запевнила у готовності Європейського Союзу продовжувати підтримку України, зокрема через посилення програм гуманітарної допомоги та кризового реагування.
Вдалося досягти домовленості щодо посилення координації зусиль для ефективнішого реагування на гуманітарні виклики, зокрема у сфері захисту прав людини, підтримки постраждалих від війни та відновлення країни.
Детальніше за посиланням.
- Опубліковано результати дослідження щодо економічного становища жінок під час війни.
ООН Жінки – структура Організації Об’єднаних Націй, яка спрямовує свої зусилля на досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.
Діяльність ООН Жінки в Україні зосереджена на трьох основних тематичних напрямах:
- жінки, мир, безпека та протидія гендерно зумовленому насильству;
- гендерно відповідальне врядування, зокрема гендерно відповідальне відновлення та питання євроінтеграції;
- гуманітарна допомога.
Отже, результати свідчать, що рівень зайнятості жінок в Україні знизився і становить близько 49%
Також, відповідно до результатів виїзд за кордон та окупація значно зменшили кількість жінок на контрольованій території України. Станом на кінець 2023 року в її межах проживало на 17,9% менше жінок у віці 15–70 років, ніж у 2021 році. Це створило на контрольованій території України унікальну ситуацію: демографічна основа економічної активності жінок (12,1 млн) та чоловіків (11,8 млн) майже зрівнялася.
Детальніше про результати можна прочитати у звіті.
- Україна презентувала пріоритети головування в Глобальному Альянсі із запобігання сексуальному насильству під час конфліктів на 2025 рік.
Серед основного: посилення зобов’язань щодо створення комплексних програм репарацій та проведення всебічного дослідження найкращих практик підтримки постраждалих.
Альянс є групою держав, міжнародних партнерів, громадських організацій та постраждалих, що координує дії щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Україною вже започатковано мережу Центрів допомоги врятованим, затверджено відповідні урядові рішення, передбачено законодавчі зміни. Це про проактивність нашої держави в контексті реагування на сексуальне насильство під час війни, і ми готові ділитись власним досвідом з іншими країнами. Україна прагне проявити себе як країна, що готова допомагати не тільки своїм громадянам, а й дбати про всіх постраждалих. Головування України в Альянсі сприятиме цій меті.
Ключові пріоритети головування України:
- провести аналіз основоположних документів, зокрема Хартії Альянсу й процедурних документів та забезпечити їхнє подальше вдосконалення;
- посилення зобов’язань щодо створення комплексних програм репарацій для постраждалих;
- проведення всебічного дослідження найкращих практик серед держав-членів Альянсу, що слугуватиме дороговказом ефективних заходів щодо запобігання, реагування та підтримки постраждалих.
Детальніше за посиланням.
Джерело: https://minjust.gov.ua/