Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міжнародний реєстр збитків для України

0 6

Міжнародний реєстр збитків для України – це інструмент, який призначений для обліку всіх прийнятних заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих внаслідок агресії рф в  Україні або проти України.

Основним його завданням є отримання та обробка заяв та пов’язаних із ним доказів. Це класифікація та систематизація поданих заяв на відповідні категорії залежно від різних критеріїв.

Слід розуміти: Реєстр не розглядатиме та не оцінюватиме заяви по суті, не встановюватиме вартість збитків. Це будуть функції майбутнього міжнародного компенсаційного механізму, який буде створено окремим міжнародним інструментом. Реєстр є лише першим кроком на шляху до такого механізму.

Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України, розпочав приймати заяви за ще однією категорією – смерть близького члена сім’ї.

Подати відповідну заяву можуть близькі родичі загиблої людини, або інші члени родини, які мають законні підстави та можуть це підтвердити. Подається заява через вебпортал «Дія».

Важливо, що це стосується не лише загиблих із 24 лютого 2022 року на території України, а й тих, хто помер за межами країни, якщо це сталося внаслідок російської агресії.

Щоб заяву було внесено до Реєстру, вона повинна відповідати трьом простим критеріям прийнятності. Вони визначені в Статуті Реєстру. Так, заяви мають бути подані стосовно збитків, втрат чи шкоди, які були завдані:

  • 24 лютого 2022 року або пізніше;
  • на території України в її міжнародно-визнаних кордонах, включаючи територіальні води;
  • міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти України.

Як зазначалось, це вже друга категорія, за якою почали приймати заяви. Перша ж відкрилась у квітні минулого року щодо пошкодження або знищення житла. Наразі триває робота щодо відкриття решти. Планується, що Реєстр прийматиме заяви щодо понад 40 категорій збитків.

Очікувані категорії:

  • катування;
  • сексуальне насильство;
  • тілесні ушкодження;
  • примусове переміщення та переселення;
  • втрата майна й доходу;
  • пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об’єктів;
  • збитки, завдані історико-культурній спадщині й довкіллю.

Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра наголосила, що міжнародний компенсаційний механізм – один із ключових пріоритетів сьомого пункту Формули миру Президента Володимира Зеленського.

«Сьогодні ми нарешті досягли важливого результату, над яким працювали з перших днів повномасштабного вторгнення. За цей час ми провели значну юридичну, дипломатичну й політичну роботу. І хоч ми тільки на початку шляху відновлення справедливості для українців, ми переконані, що разом зможемо її досягти», – підсумувала Ірина Мудра.

Детальнішу інформація можна знайти за посиланнями.

Про міжнародний Реєстр: https://www.rd4u.coe.int/uk/about-the-register

Заяви та порядок подачі: https://www.rd4u.coe.int/uk/claims-and-process

Подати заяву: https://www.rd4u.coe.int/uk/submit-a-claim

Джерело: https://www.president.gov.ua/

Автор

Залиште коментар