Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нова сертифікація вчителів у 2025 році

0 5

Уряд затвердив постанову, яка вносить зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників.

Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання та поширюють їх серед колег. Ті педагоги, що успішно пройдуть сертифікацію, отримають 20% доплати протягом трьох років. Крім цього вони мають право на зарахування сертифікації як атестації. Успішне проходження сертифікації – це підстава для присвоєння кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання. Участь у сертифікації є добровільною.

Міністерство освіти і науки України разом із Державною службою якості освіти (ДСЯО) та Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) підготували зміни до Положення. Планується удосконалити процедуру сертифікації, спираючись на досвід і висновки сертифікації за 2019-2024 роки.

Нова редакція положення врегульовує процедуру сертифікації та враховує пропозиції учасників сертифікації та експертів. Зокрема, дає можливість оскаржити результати вивчення практичного досвіду, а також урегульовує дію сертифіката, що впливає на отримання доплати.

Нова редакція положення почне діяти з 1 вересня 2025 року. А поки фахівці розроблять проекти порядку реєстрації та положення про апеляційну комісію при ДСЯО.

Яких аспектів сертифікації стосується нова редакція положення:
  • організації незалежного тестуванняучасників сертифікації;
  • самооцінювання власноїпедагогічної майстерності;
  • вивчення практичного досвідуроботи;
  • функцій, за які відповідають МОН, ДСЯО та її територіальні органи, Український і регіональні центри оцінювання якості освіти;
  • термінів, у які педагоги отримають сертифікати й можуть подати апеляцію в разі невдоволення оцінкою експертів, що вивчали їхній практичний досвід.
Що саме зміниться в сертифікації з 1 вересня 2025 року:
  • Узяти участь у сертифікації зможуть педагоги, які на момент реєстрації мають відповідне педагогічне навантаження не менш як 0,25 тарифної ставки з дисципліни, з якої бажають пройти сертифікацію.

Відповідно до постанови Уряду під час воєнного стану зареєструватися для проходження сертифікації можуть не більше ніж 5000 осіб щороку.

  • Педагоги, які відмовляться продовжувати участь у сертифікації на одному з етапів, зможуть повторно пройти сертифікацію наступного року.
  • Учасники сертифікації зможуть оскаржити результати вивчення експертами їхнього практичного досвіду. Строк оскарження – 3 календарні дні після отримання експертного висновку.
  • Чітко встановлюється термін початку дії сертифіката. Це для того, щоб уникнути очікування між його отриманням і початком виплати 20% надбавки.

Сертифікат діятиме впродовж 3 років, починаючи з 1 січня року, що настає після успішного проходження сертифікації.

  • Незалежне тестування проводиться в паперовій формі та/або у формі комп’ютерного тестування.
  • Встановлено процедуру підготовки експертів. Ними можуть бути педагогічні, науково-педагогічні працівники закладів освіти й інші особи з досвідом педагогічної діяльності не менш як 5 років. До проведення сертифікації залучатимуть лише тих експертів, які успішно пройшли навчання.
  • Якщо педагог є у списках експертів, які вивчають практичний досвід роботи учасників сертифікації, керівник закладу освіти має забезпечити заміну цього педагога на час його залучення. Список затверджує ДСЯО.
  • Адміністрація закладу освіти має підтримувати педагогів, які виявили бажання пройти сертифікацію та сприяти цьому.
  • Положення узгоджено із законодавством та іншими актами, зокрема, Законом України «Про публічні електронні реєстри» й Положенням про атестацію педагогічних працівників.
Терміни проведення сертифікації між установами:

УЦОЯО передаватиме ДСЯО списки учасників, які склали незалежне тестування й допущені до подальшої участі не пізніше 1 березня та 1 жовтня поточного року.

ДСЯО передаватиме інформацію про результати вивчення практичного досвіду учасників сертифікації до УЦОЯО не пізніше 7 грудня поточного року.

УЦОЯО впродовж 3 робочих днів з дня отримання цієї інформації розмістить її в кабінетах учасників сертифікації.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/

Автор

Залиште коментар