Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Екологічна катастрофа в Чорному морі

0 11

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела чергову онлайн-зустріч з Міністром довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Мірчою Фекетом та в.о. Міністра навколишнього середовища та води Болгарії Петаром Дімітровим. Про це вона повідомила на своїй сторінці у фейсбуці.

Так, Україна, Румунія та Болгарія узгодили на рівні міністерств спільні кроки для взаємодії з міжнародними інституціями щодо масштабної екологічної катастрофи в Чорному морі. Катастрофа спричинена забрудненням мазутом.

За словами закордонних Міністрів, залишається проблемою відсутність верифікованих даних щодо наслідків аварії російських танкерів 15 грудня 2024 року та подальшого поширення мазуту в акваторії Чорного моря. Є доступ до інформації про цю ситуацію лише за допомогою кримських локальних медіа та обмеженої кількості супутникових знімків.

На сьогоднішній день знімки демонструють, що забруднення російським мазутом сягнуло міста Євпаторія. УкрНЦЕМ продовжує здійснювати спостереження за розвитком надзвичайної події за допомогою наявних засобів.

Світлана Гринчук повідомляє, що кооперація – це не послуга для України, а спільна відповідальність. Чорне море об’єднує низку європейських держав. Не дивлячись на те, що математичні моделі не передбачають рух плями на захід, наслідки аварії російських танкерів несуть ризики для всього Чорного моря. Мова йде про десятки км мазутної плівки на поверхні води вглиб Чорного моря, тисячі км забрудненого узбережжя, тисячі загиблих птахів та десятки дельфінів, порушені харчові ланцюги в екосистемах. За попередніми підрахунками екоінспекторів, витік мазуту наніс екосистемі Чорного моря матеріальної шкоди на суму понад 14 млрд доларів США.

Україна вже звернулася до відповідних секретаріатів конвенцій ООН, UNEP, ЮНЕСКО, Європейського Союзу, Міжнародної морської організації (IMO). Отримали фідбек від Секретаріату Комісії із захисту Чорного моря від забруднення щодо необхідності проведення позачергового засідання для розгляду цього кейсу. А27 січня цього року справа буде розглянута на засіданні Підкомітету ІМО з питань запобігання забрудненню.

«Продовжуємо наші спостереження, готуємо звернення до Європейської Комісії та чекаємо на жорстку реакцію світової спільноти. Це вже не перша схожа ситуація з російськими танкерами. рф ігнорує міжнародне морське право. Тож проігнорувати цю аварію зараз – означає дозволити її повторення у майбутньому», – зазначила Світлана Гринчук.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар