Модернізація оборонної техніки
Кабінет Міністрів України за ініціативи Міністерства оборони прийняв рішення, згідно з яким іноземні компанії зможуть залучатися до модернізації військової техніки для Сил оборони України.
Документ передбачає зміни до Порядку розроблення, освоєння та випуску нових видів продукції оборонного призначення, а також припинення випуску існуючих видів такої продукції. Оновлений механізм тепер поширюється на зовнішньоекономічні контракти з оборонних закупівель і встановлює чіткі умови співпраці з іноземними партнерами.
Заступник Міністра оборони бригадний генерал Анатолій Клочко повідомив, що відтепер іноземні компанії зможуть долучатися до розробки та модернізації озброєння. Для цього потрібно мати спеціальні дозволи на передачу військових технологій та експорт відповідних товарів і послуг. Акцентується увага на модернізації повітряних суден державної авіації, їхніх компонентів та обладнання, а також кораблів.
У постанові детально прописано:
- порядок передачі техніки для модернізації;
- вимоги до підтримання її справності;
- питання навчання персоналу та контролю якості.
Очікується, що модернізація застарілої техніки суттєво підвищить її ефективність через застосування передових західних технологій. Ініціатива відкриває перспективи для іноземних партнерів у створенні спільних високотехнологічних проектів з дотриманням міжнародних стандартів та принципів прозорої співпраці.
Крім цього, врегульовано розподіл прав інтелектуальної власності та порядок передачі створеної науково-технічної продукції.
Як зазначає начальник Державного науково-дослідного інституту авіації полковник Владислав Шостак: «Нововведення дозволять забезпечити потреби в розробці нових зразків та модернізації існуючого озброєння, військової та спеціальної техніки. Це сприятиме посиленню обороноздатності України в умовах протидії російській агресії».