Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Які строки розмінування територій України

0 6

Розмінування території України надважливе питання, тому держава намагається зробити це якнайшвидше. З першого року повномасштабної війни площа потенційно замінованих земель України зменшилась із 174 тис. до близько 139 тис. кв км. Це результат нетехнічного обстеження територій та їх розмінування Силами оборони й операторами протимінної діяльності. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за результатами наради щодо стану виконання заходів із розмінування у 2024 році.

Учасниками наради стали: Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль, перший заступник Міністра оборони Іван Гаврилюк, представники Центру гуманітарного розмінування, ДСНС, Головного управління протимінної діяльності Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ.

Під час наради підсумували результати 2024 року й обговорили коло завдань на цей рік.

Денис Шмигаль повідомив про основні досягнення заходів із розмінування:

  • Підрозділи ДСНС та Національної поліції очистили майже 695 кв. км території та знищили більше 133 тис. мін і снарядів.
  • Від початку повномасштабної війни силами рятувальників та правоохоронців розміновано близько 2,1 тис. кв. км українських земель.
  • Насьогодні працюють 73 оператори протимінної діяльності.
  • Запущений механізм компенсації 100% вартості послуги з розмінування для аграріїв.
  • Уже підписано більше 50-ти угод для сільгоспземель у чотирьох регіонах.
  • Україна має понад 200 розмінувальних машин, зокрема українського виробництва. Планується збільшувати їх число, а також посилювати ремонтну базу.

Крім цього було названо плани у сфері розмінування на 2025 рік:

  • провести роботи з технічного обстеження територій на площі в 31 тис. кв. км;
  • впровадити нові інноваційні технології, зокрема з використанням безпілотників та роботизованих комплексів;
  • створити Реєстр територій забруднених або ймовірно забруднених;
  • продовжити розбудову навчального центру для саперів, що створюється за підтримки Японії;
  • створити міжвідомчу тренувальну базу, де працюватимуть з мінно-пошуковими собаками та собаками-детекторами

Прем’єр-міністр дав завдання Першому віце-прем’єр-міністру – Міністру економіки посилити координацію між усіма міністерствами та відомствами, що залучені до розмінування.

В підсумку Денис Шмигаль наголосив на тому, що для держави принципово розмінувати державу за роки, а не за десятиліття. Зробити це можливо завдяки залученню сучасних технологій. Загалом до 2033 року відповідно до Національної стратегії протимінної діяльності ставимо ціль повернути у використання 80% територій, які зазнали безпосереднього впливу війни.

Результати розмінування за 2024 рік 

Крім цього, Уряд повідомляє на своєму офіційному вебсайті детальніше про розмінування територій за 2024 рік.

«Станом на кінець 2024 року обстежено, очищено чи розміновано 35 тис. кв. км української землі. Це більше, ніж площа Одеської області — найбільшої з усіх областей України. Близько 17 тис. кв. км повернули до використання у 2024 році», — розповіла Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема минулого року українські сапери повернули аграріям у використання понад 285 тис. га (2 850 кв. км) земель сільгосппризначення, визначених для першочергового обстеження та очищення. Усього за рік піротехніки обстежили більш ніж 318 тис. га (3 180 кв. км) таких земель.

Крім того, є прогрес у посиленні спроможності фахівців, які працюють у сфері протимінної діяльності.  «На кінець року налічується понад 200 машин механічного розмінування, частина з яких виготовлені або зібрані в Україні. Сертифіковано 73 оператори протимінної діяльності. У цій сфері працює вже майже 5,5 тисяч фахівців», — сказала Юлія Свириденко.

Ще одним досягненням є запуск ринку послуг з розмінування земель сільгосппризначення. Залучення до розмінування агроземель приватних операторів, роботу яких 100% покриває держава, прискорить очищення наших земель. Міністерка економіки зазначає: «Ми маємо прозору систему, яка дозволяє на конкурентних умовах проводити тендери на закупівлю послуг з розмінування агроземель. При цьому фермер не платить за розмінування, ці витрати покриває держава. Центр гуманітарного розмінування вже провів 50 аукціонів і уклав 47 угод на розмінування агроземель. Загальна економія склала понад 15%, або ж 97 мільйонів гривень. Моделювання показують, що після розмінування цих земель, лише за 1-2 роки можна зібрати урожай зернових, прибуток від якого буде співмірним чи навіть вищим ніж витрати на розмінування».

Ключовим чинником позитивних результатів – співпраця з партнерами та потужна допомога Україні. З початку повномасштабного вторгнення партнери виділили на підтримку проектів в гуманітарному розмінуванні майже 1,1 мільярда доларів. Кошти спрямовувались на розбудову спроможності в протимінній діяльності, наприклад навчання фахівців, на роботу в полях, зокрема, безпосереднє розмінування міжнародних операторів, а також на закупівлю техніки та обладнання.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України, ефективним інструментом взаємодії із партнерами стала Секторальна робоча група, до якої входить близько 70 учасників.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар