Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Які нотаріальні дії доступні у період відновлення роботи реєстрів

0 10

За для усунення більш негативних наслідків кібератаки, Міністерство юстиції надає детальні пояснення особам щодо порядку вчинення різних дій, які зараз ускладненні припиненням діяльності державних реєстрів.

Зокрема, Мін’юст на своїй сторінці у Facebook роз’яснює як відбуватиметься вчинення нотаріальних дій у період відновлення роботи реєстрів. (https://www.facebook.com/share/p/XdzHK8d3yX89aWy2/?mibextid=wwXIfr )

На сьогодні нормативно-правовими актами (постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» та наказ Міністерства юстиції України від 11.03.2022 № 1118/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.03.2022 за № 325/37661) забезпечено вчинення нотаріальних дій без використання та внесення відомостей, зокрема до:

  • Спадкового реєстру
  • Єдиного реєстру довіреностей
  • Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів.

Так, реєстрація відомостей про заповіти, зміни до них, скасування заповітів, заведені спадкові справи, спадкові договори, зміни до них, розірвання спадкових договорів, їх дублікати та про нотаріальне посвідчення довіреностей, припинення їх дії здійснюються без використання Спадкового реєстру та Єдиного реєстру довіреностей. Однак після відновлення їх роботи відповідні відомості будуть занесені до реєстрів.

Передбачено, що визначений законодавством строк для внесення нотаріусом відомостей до єдиних та державних реєстрів, що функціонують у системі Міністерства юстиції, продовжується на підтверджений державним підприємством Національні інформаційні системи час їх неналежного функціонування.

Громадяни наразі мають можливість звернутися до нотаріуса за вчиненням нотаріальних дій, що не повʼязані з перевіркою відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Так, на сьогодні доступні такі нотаріальні дії:

  • посвідчення заповіту та довіреності;
  • видача дублікатів нотаріальних документів, що зберігаються у справах нотаріуса;
  • засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них;
  • засвідчення справжності підпису на документах, у тому числі засвідчення справжності підпису на згоді на виїзд дитини за кордон без супроводу одного з батьків;
  • засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу.

Крім того, забезпечена можливість заведення нотаріусом спадкової справи за зверненням спадкоємця.

Стежити за оновленнями можна  на офіційних Facebook-сторінках Мін’юсту.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/

Автор

Залиште коментар