Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Діяльність прокуратури: боротьба з корупцією

0 9

Корупція підриває довіру суспільства, гальмує розвиток країни та ставить під загрозу майбутнє кожного громадянина. Однак, команда Офісу Генерального прокурора, щодня працює над тим, щоб викорінити це явище з усіх рівнів державного управління.

Протягом 2024 року практика спільних операцій із залученням різних органів досудового розслідування, ініційована Офісом Генерального прокурора, довела свою ефективність. Викрито масштабні корупційні схеми у різних сферах. Відзначається, що особлива увага приділялася протидії корупції та зловживанням владою у тих сферах, які впливають на обороноздатність країни.

Останні результати:

  • Викрито масштабні зловживання у сфері медико-соціальної експертизи.

Так, 5 жовтня 2024 року повідомлено про підозру керівниці Хмельницької МСЕК. Раніше під час обшуків у неї та її родичів знайшли майже 6 млн доларів готівкою у різних валютах.

Крім цього, триває розслідування для встановлення інших осіб, задіяних у порушеннях щодо встановлення груп інвалідності. Зокрема, з метою ухилення від мобілізації.

  • Системна боротьба з корупцією на оборонних закупівлях.

17 жовтня 2024 року завершено розслідування та вже розпочато судовий розгляд справи щодо експосадовців Міноборони, які, за данними слідства, розтратили майже 2 млрд грн на закупівлях неякісної амуніції для військових. Це колишні заступник Міністра оборони України, керівник Департаменту держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони, колишній начальник Управління розвитку речового забезпечення Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

  • Триває протидія порушенням у ТЦК та СП.

У травні 2024 року пред’явлено нові обвинувачення та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника Одеського ТЦК.

У червні 2024 скеровано до суду обвинувальний акт щодо ексначальника ТЦК Дніпропетровської області. Йому інкримінують умисне внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації та незаконне збагачення.

Притягнуто до кримінальної відповідальності трьох керівників обласних ТЦК та СП (Одеського, Рівненського та Дніпропетровського). Незаконне збагачення цих посадовців сягнуло понад 200 млн гривень.

У серпні 2024 колишнього рівненського військкома за клопотанням прокурорів взято під варту.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення понад 100 службових осіб та працівників ТЦК та СП притягнуто до кримінальної відповідальності за різні зловживання. Загалом арештовано майно фігурантів таких проваджень на суму близько 300 млн гривень.

  • Протидія корупції у залах судів.

Серед вироків, яких домоглися прокурори у 2024 році — посадовці різних рівнів та різних інституцій. До прикладу,

У квітні 2024 року по 5 років за ґратами за одержання неправомірної вигоди отримали двоє колишніх начальників відділів Державної екологічної інспекції на Волині. Вони пропонували представникам підприємства надати їм хабар аби зменшити штраф за викиди забруднюючих речовин.

У червні експосадовця управління ДАБІ на Волині було засуджено до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за хабарництво. Прокурори у суді довели, що засуджений та його спільники налагодили корупційний механізм із систематичним одержанням хабарів за видачу дозвільних документів в сфері містобудівної діяльності.

У жовтні 2024 року до 7 років ув’язнення було засуджено екскерівника РДА на Дніпропетровщині та двох його спільників. Прокурори довели, що посадовець, діючи у складі організованої групи разом з приватним підприємцем та інженером, розробив злочинну схему розтрати бюджетних коштів.

Також у жовтні прокурори Київської міської прокуратури довели в суді вчинення депутатом Київської міської ради IX скликання адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією — порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. Суд постановив конфіскувати у матері депутата Range Rover, куплений за заниженою ціною — 65 тис гривень.

У грудні 2024 року Офіс Генпрокурора відстояв у Верховному Суді покарання експосадовцю ДСА з Полтавщини за хабар – 6 років ув’язнення.

Викорінення корупції у всіх сферах життя держави та на всіх рівнях залишається пріоритетом Офісу Генерального прокурора.

Але, окрім розкриття злочинів, тривають реформи для підвищення прозорості та протидії корупційним ризикам в системі прокуратури.

Зокрема,

Працює напрям захисту прав підприємців, що є учасниками кримінальних проваджень.

У серпні 2024 року було розроблено спеціалізований Дашборд, який в реальному часі надає доступ до статистики та аналітичних даних щодо розслідування правопорушень у сфері бізнесу. Його запровадження є ще одним кроком до відкритості органів правопорядку та посилення громадського контролю. В перспективі такі рішення дозволяють мінімізувати корупційні ризики у сфері взаємовідносин органів влади та субʼєктів господарювання.

Сервіс доступний онлайн для всіх зацікавлених осіб https://dashboard.gp.gov.ua/.

Підвищується прозорість кадрового відбору на керівні посади в прокуратурі.

Розпочала роботу комісія для набору прокурорів до кадрового резерву на посади керівників обласних прокуратур. Комісія, до якої входять представники міжнародних та громадських організацій, оцінює як професійні якості, так і репутацію кандидатів.

Це один з перших елементів комплексної HR-реформи органів прокуратури, започаткованої у липні цього року.

Вдосконалюються дисциплінарні процедури та система внутрішнього контролю.

Діє робоча група щодо реформи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Готується законопроєкт на виконання рекомендацій GRECO.

Також триває розробка заходів для посилення роботи Генеральної інспекції. Зокрема, щодо розширення заходів превенції — запобігання корупції та зловживанням в системі прокуратури.

«Наша мета – нульова толерантність до корупції в українському суспільстві та в системі прокуратури зокрема.», – зазначає Офіс Генерального прокурора

Закликаємо громадян до співпраці: якщо вам відомі випадки порушень, допущених працівниками прокуратури, Ви можете повідомити про це різними способами:

– заповнити форму на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора;

– надіслати лист на спеціальну електронну пошту: dovira@gp.gov.ua;

– зателефонувати на спеціальну телефонну лінію: 200-78-66.

Разом ми можемо зробити Україну сильнішою та чеснішою!

Джерело: https://gp.gov.ua/

Автор

Залиште коментар