Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

мета – притягнути рф до відповідальності

0 26

Відбулася чергова «година запитань до Уряду» у Верховній Раді. На ній Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції Ольга Стефанішина підбила підсумки роботи Міністерства юстиції та окреслила ключові пріоритети реформ у цій сфері.

Насамперед Ольга Стефанішина подякувала парламенту за активну співпрацю, зокрема за ухвалення законодавчих змін щодо цифровізації виконавчого провадження, які спрощують процеси для громадян і оптимізують роботу виконавчої служби. Зазначаючи, що саме завдяки цим змінам громадяни можуть зменшити час і ресурси, які витрачаються на взаємодію з державою, а Державна виконавча служба зможе ефективніше виконувати свої завдання.

За словами Віце-прем’єр-міністра, Міністерство юстиції не лише захищає права громадян, а й ефективно наповнює державний бюджет за рахунок реалізації арештованого майна, виконання судових рішень і підвищення спроможності пенітенціарної системи.

Урядовиця наголосила, що в умовах війни одним із головних завдань було збереження доступу до правосуддя. Вона зазначила, що всі правові інституції, зокрема судова система, нотаріат, адвокатура та система приватних виконавців, продовжують виконувати свої функції.

Окрему увагу Ольга Стефанішина приділила питанням реформування нотаріату та розширення доступу до професії приватних виконавців. Вона навіть анонсувала, що у другій половині 2025 року відбудеться конкурс на відбір нотаріусів, який дозволить відновити спроможність нотаріальної спільноти. Крім цього планується вдосконалення механізмів виконання судових рішень, щоб забезпечити їх доступність по всій території України, враховуючи умови воєнного стану.

Йшлося й про адвокатуру України. Було наголошено на  важливості налагодження діалогу з адвокатською спільнотою, яка налічує понад 70 тисяч фахівців. «Ми сподіваємося, що Національна асоціація адвокатів України зможе провести з’їзд, на якому ми визначимо наступні пріоритети нашої спільної діяльності», – додала урядовиця.

Ще одним обговореним питанням стало реформування кримінально-виконавчої служби. Ольга Стефанішина розповіла, що система залишається дієздатною, незважаючи на виклики воєнного часу, і реформи спрямовані на поліпшення умов тримання ув’язнених, боротьбу з корупцією та забезпечення прав військовополонених. Важливими завданнями є адаптація законодавства до європейських стандартів, вирішення проблем, визначених у рішеннях Європейського суду з прав людини, та модернізація підходів до виконання покарань. Наразі в пріоритеті – будівництво нових закладів тримання ув’язнених, оскільки ремонти наявних не можуть забезпечити всіх необхідних стандартів. Для цього влада шукає ресурси.

З результатів роботи в даній сфері відзначено, що понад 3 тисячі ув’язнених отримали поліпшення умов тримання протягом 2024 року, а це позитивно відзначено у звіті Комітету міністрів Ради Європи щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Окремо йшлося про євроінтеграційний блок. Урядовиця наголосила, що фундаментальні реформи, зокрема реформи у сфері юстиції, є ключовим для ефективного переговорного процесу щодо вступу до Європейського Союзу.

«Україна вже вступає в ЄС. Ми вже перебуваємо в переговорах щодо членства в ЄС, і сьогодні працюємо над 2-м кластером, який стосується внутрішнього ринку», — сказала Ольга Стефанішина

При цьому одним із основних завдань для України є забезпечення верховенства права, забезпечення стійкості демократичних інституцій, що є ключовим елементом майбутнього членства. Для реалізації поставлених завдань необхідно розробити дорожні карти, які визначатимуть чіткі кроки до побудови сильної, демократичної системи державних інституцій. Щодо роботи, яка проводиться зараз, то вже ухвалюються рішення про те, як інтегруватися до ЄС у кожній сфері.

Звісно, триває міжнародна діяльність Міністерства юстиції. Серед ключових завдань – стягнення заморожених російських активів, виконання зобов’язань у рамках міжнародного гуманітарного права щодо військовополонених. Ольга Стефанішина наголосила на важливості подальших кроків у забезпеченні відшкодування збитків громадянам України, державним і приватним підприємствам за рахунок коштів російської федерації.

«Для цього необхідно, щоб усі заявки були внесені до Реєстру збитків, який стане базою доказів у міжнародних, приватних і міждержавних юрисдикціях. Ми активно працюємо над цим, і вже найближчими тижнями розпочнеться інтенсивна взаємодія з органами місцевого самоврядування для максимального накопичення інформації. Наша мета – притягнути росію до відповідальності вже зараз, без очікування завершення війни чи досягнення домовленостей. Це буде реалізовано через репарації та стягнення коштів, які знаходяться в закордонних юрисдикціях Росії», – поінформувала Віце-прем’єр-міністр.

Джерело:https://minjust.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар