Економічне бронювання: що це та для чого ?
Як зназначає сам Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха: ” Українському бізнесу все одно потрібно бронювання, бо він має працювати… Економічне бронювання — це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою. Та про збереження економіки.”
У Комітеті вже є напрацьовані ініціативною групою певні пропозиції щодо економічного бронювання. Ці пропозиції надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки.
Дмитро Наталуха розповідає, що бізнес – це головне джерело податків та економічного розвитку в Україні. У випадку його занепаду, податки до бюджету зменшаться, отже не буде змоги фінансувати військові видатки.
Наголошується й на тому, що стратегічними мають бути не галузі, які визначають чиновники, а конкретні працівникі, яких визначає роботодавець.
Голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук звертає увагу не лише на економічне бронювання, а й на економічну мобілізацію. Мова йде про надання необхідних послуг та виконання робіт бізнесом із залученням своїх ресурсів там, де він володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Зокрема, закупівлі, логістика, procurement менеджмент, ІТ сфера, діловодство, HR тощо. А вивільнені військові зможуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання. Метою цього підходу є заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.
Працююча економіка – це джерело коштів держави. Якщо не буде економіки – ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії, – розповідає Ігор Марчук.
Джерело: rada.gov.ua/news/