Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Як захистити дітей від мін: створено новий сайт про мінну безпеку

0 116

Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та вибухонебезпечні предмети спричинили 75 жертв серед дітей у період з 24 лютого 2022 року до 15 лютого 2023 року. Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Міністерством внутрішніх справ України запустили веб-сайт «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.

Ресурс містить чотири розділи: для батьків, вчителів, підлітків та дітей. У кожному з них викладено адаптовану до віку інформацію про різновиди мін та правила поводження з ними. У розділі «Вчителям» можна знайти методичні рекомендації щодо проведення уроку з мінної безпеки та презентації для учнів різних класів.

«На жаль, сьогодні українські діти різного віку, зокрема наймолодші, для убезпечення власного життя мають бути обізнаними з предметами, які вивчають у старших класах школи. Передусім батьки мають розповісти про поводження з підозрілими речами. Зі свого боку вихователі та вчителі навчать дітей правил мінної безпеки та поводження з підозрілими предметами. Завдяки активній та злагодженій співпраці з Дитячим фондом ООН в Україні спеціальні уроки будуть внесені до навчальної програми. У простій і доступній формі вчителі зможуть пояснити підліткам і малечі, як убезпечити своє життя від мін і снарядів», – наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«Жодна дитина не має ризикувати життям та здоров’ям, повертаючись додому зі школи, гуляючи в парку чи на дитячому майданчику. Доки територія України забруднена мінами, наш обов’язок – розповісти дітям про загрозу вибухонебезпечних предметів та пояснити, як залишатися в безпеці. На сайті діти та підлітки зможуть знайти цікаві мультфільми та комікси на тему мінної безпеки, а батьки та вчителі – поради, як говорити з дітьми на цю складну тему», – додав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

За даними ДСНС, станом на 17 лютого 2023 року в Україні залишалося близько 174 тис. кв. км потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами територій. Фахівці повідомляють про випадки мінування дитячих іграшок та інших предметів, які привертають увагу малюків, а тому становлять велику загрозу для їхнього життя та здоровʼя.

«30% нашої держави забруднені. Йдеться про сотні тисяч різного вибухонебезпечного заліза. Діти є особливою групою ризику, адже їхня цікавість чи неуважність можуть коштувати їм життя. Тому зараз надзвичайно важливо навчати дітей та їхніх батьків правил мінної безпеки», – сказав директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександр Чекригін.

Нагадаємо, Міністр освіти і науки та голова представництва ЮНІСЕФ в Україні обговорили напрями подальшої співпраці.

 

 

Міністерство освіти і науки України

Автор

Залиште коментар