Мікс документальності та художності: популярні книги non-fiction
Художня проза Лорана Гунеля незвичайна. Це приховані між рядків філософські настанови, де криється шлях до душевного спокою. “Людина, що хотіла бути щасливою” – це історія про хлопця, що мав усе, крім щастя. За цим він рушив до балійського старця, аби знайти те, чого йому не вистачає. Проте відповідь вийшла не зовсім такою, як бажалося, адже щастя насправді всередині кожного.
Доробок Стівена Кові включають до списку кращих книг нон-фікшн усіх часів. Його рецепти дієві, а поради – універсальні. Розгорніть “7 звичок надзвичайно ефективних людей”, де вміщено високу концентрацію корисної інформації для осягнення мрій, формулювання бажань, мотивації до нових досягнень. І не забудьте підготувати блокнот для нотування цитат та виконання завдань.
Серед відповідей на запитання “Що почитати у жанрі нон-фікшн” точно промайне щось із книг Марка Менсона і не дарма, бо кожне його видання стає бестселером. У “Все замахало, але надія є” ви знайдете рецепт розвантаження мозку від щоденних проблем, тривожності за майбутнє та соціального тиску. Бо так вже сталося, що за прогресом технічним ховаються і нові психологічні тягарі.
Бестселери нон-фікшн з виховання дітей впевнено займають свою нішу і на українському ринку. Така література як “Малечі про інтимні речі” Юлії Ярмоленко формує у дітей розуміння фізіологічних процесів в організмі, основ гігієни, різниці між статями та важливості оберігання кордонів власного тіла.
Нон-фікшн-книги, топ яких оновлюється залежно від змін потреб читачів із плином часу, вражають різноманітністю піджанрів. Наприклад, серед феміністичної літератури варто виділити книгу “Феміністки не носять рожевого” – збірку есеїв відомих культурних, політичних, спортивних діячок, що розвінчують популярні міфи про цей рух та своїми життєвими історіями надихають інших жінок боротися за свої права.
“Історії про життя, смерть та нейрохірургію” Генрі Марша – чуттєва сповідь відомого нейрохірурга, що на схилі літ вирішив переосмислити власне життя та діяльність. Читач побачить усі нюанси та стреси, що супроводжують роботу лікаря, познайомиться зі шляхом становлення автора як медичного спеціаліста та сім’янина.
Ставши матір’ю, Еула Бісс, авторка книги “Імунітет. Правда і міфи про щеплення” спочатку зацікавилася імунологією заради того, аби убезпечити себе та свою дитину. Проте ця тема виявилася настільки глобальною та актуальною, що жінка вирішила поділитися своїми знаннями. Тож що воно, та вакцинація? Чи працює антибактеріальне мило? Як насправді дитячий організм реагує на довкілля? Чому не можна безконтрольно пити антибіотики? Відповіді вразять.
Продовжуючи тему інфекцій та імунітету, радимо почитати “Смертельний ворог. Людство проти мікробів-убивць” Майкла Остергольма, де автор аналізує епідемії останніх десятиліть та історичне становлення мікробіології як науки. Також він підкреслює важливість колективної відповідальності та радить не закривати очі на справді важливі речі.
Іронічний нон-фікшн з провокативною назвою “У ліжку з твоїм чоловіком” Ніки Набокової – надійна підтримка для жінок, що опинилися сам-на-сам із проблемою зради та розпаду стосунків. Авторка аналізує людську психологію, доволі різко висвітлюючи усі вади, що не завжди може бути приємним. Проте іноді саме цеберко холодної води у вигляді тверезого погляду зі сторони допомогає усвідомити ситуацію та рухатися далі.
Праця Бориса Джонсона “Фактор Черчиля. Як одна людина змінила історію” є не просто біографією відомої людини. Це наче бесіда зі старшим товаришем, що ділиться досвідом. Ким справді був Черчиль? Оратором, пілотом, військовим, політиком? Дещо зрозуміло точно – навіть одна працьовита і сильна духом людина здатна вплинути на устрій цілого світу.
Ґрунтовний доробок, де під однією обкладинкою вміщено синтез антропології, історії, соціології та філософії – це про книгу “Людина розумна” Ювалья Ноя Харарі. Без сухого переліку дат та подій автор охоплює всі процеси становлення сучасної людини, розказує як сформувалася мова, релігія та культура та надає свої варіанти прогнозів на майбутнє.