Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міненерго презентувало інвестиційні можливості української енергетики та перспективи зеленого переходу на Конференції в Лугано

0 133

Делегація Міністерства енергетики України на чолі з Міністром Германом Галущенком взяла участь у роботі Міжнародної конференції з питань відновлення України, що пройшла 4-5 липня в Лугано, Швейцарія.

До складу делегації також увійшли заступники Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков і з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров, Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міненерго Роман Андарак та керівник Офісу реформ при міністерстві Олена Осмоловська.

У перший день Конференції Герман Галущенко взяв участь у сесії «Відновлення навколишнього середовища: екологізація та досягнення енергетичної безпеки». Участь у цій сесії також взяли участь директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковський, заступник Генерального директора з питань політики сусідства та переговорів про розширення, в.о. голови Групи підтримки України Європейської Комісії Катаріна Матернова, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, керівник Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Олена Павленко.

У своєму виступі Міністр наголосив, що зараз для європейського бізнесу і навіть цілих країн існує унікальна можливість створювати так звані «міста майбутнього» в Україні та закликав їх долучатися до цього процесу.

У другий день Конференції під час економічного форуму «Приватний сектор і відновлення» Герман Галущенко презентував потенційні інвестиційні проекти у різних галузях української енергетики на загальну суму понад $120 млрд. Одним з найперспективніших напрямків є атомна енергетика, адже саме вона є основною в енергосистемі України, і в середньому виробляє близько 60% всієї електроенергії в країні.

На полях Конференції представники Міненерго провели низку зустрічей з високопосадовцями, дипломатами, представниками міжнародних організацій та інвесторами.

Так, з Віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом Міністр енергетики України обговорив необхідність посилення санкцій щодо росії в енергетичній сфері.

На зустрічі з керівником групи підтримки України в Європейській комісії, заступником генерального директора Генерального директорату Єврокомісії з питань політики добросусідства та переговорів щодо розширення Катаріною Матерновою та директором Секретаріату Енергетичного співтовариства Артуром Лорковські йшлося про збільшення обсягів експорту української електроенергії в країни ЄС. Українська безвуглецева електроенергія є складовою вирішення питання щодо заміни російського газу в Європі, наголосив Герман Галущенко, і запропонував партнерам активізувати спільні зусилля в цьому напрямку, як на політичному, так і на технічному рівнях.

Пройшли зустрічі очільника Міненерго і з представниками міжнародних фінансових інституцій. Так, з президентом Європейського банку Реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено-Бассо та директором банку у країнах Східної Європи та Кавказу Матео Патроне, а також регіональним директором Світового Банку у справах країн Східної Європи Арупом Банерджі Герман Галущенко обговорив газові та електроенергетичні інфраструктурні проєкти, а також співпрацю для подальшого сталого розвитку енергетичного сектору України.

Також Міністр енергетики зустрівся з послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою та послом Великобританії в Україні Меліндою Сіммонс. Ключовою темою розмов з дипломатами стало питання енергетичної безпеки та посилення санкційного тиску на росію з метою зупинити енергетичний шантаж та газову агресію з її боку проти ЄС.

Крім того, пройшли зустрічі з високопосадовцями Швейцарії, зокрема, Міністром навколишнього середовища, транспорту, енергетики та комунікацій Сімонеттою Соммаругою, державним секретарем іноземних справ Лівією Леу та Віце-спікером Національної ради парламенту Еріком Нуссбаумером. Сторони, зокрема, обговорили перспективи розвитку української атомної та зеленої енергетики, створення систем накопичення електроенергії (energy storage), у тому числі як потенціалу інвестицій для швейцарських компаній.

На зустрічі із заступницею керівника Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у справах Європи та Євразії Ерін МакКі Герман Галущенко обговорив Energy Security Project для підтримки енергетичного сектору України, а на зустрічі з директором з питань України в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСD) Габріелою Мірандою – співпрацю і підтримку України на шляху до ЄС та OECD.

Також члени делегації провели зустрічі з представниками Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини та заступником Міністра закордонних справ Туреччини Фаруком Каймакчи. Зокрема, на зустрічі з турецькою стороною високопосадовці обговорили перспективи участі турецьких компаній у розвитку ринку зеленої енергетики в Україні.

Керівництво Міненерго провело низку зустрічей з компаніями, зацікавленими інвестувати в українську енергетику. Зокрема, на зустрічі з американськими інвесторами йшлося про розвиток електрозарядної інфраструктури в Україні, а з представникам міжнародної енергетичної та інфраструктурної компанії BKW обговорювалися питання технічної підтримки українського енергетичного сектору.

Таким чином делегація Міністерства енергетики використала майданчик в Лугано для донесення ключового меседжу: сьогоднішні інвестиції в Україну – це не просто внесок у її відбудову, це також інвестиції в енергетичну безпеку та кліматичну нейтральність Європейського Союзу, кандидатом у члени якого відтепер є Україна.

 

Міністерство енергетики України

Автор

Залиште коментар