Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ольга Совгіря, народний депутат України висловилася про проблемні питання щодо Конституційного суду України на які й досі не має відповіді. 

0 284
Ольга Совгіря, народний депутат України висловилася про проблемні питання щодо Конституційного суду України на які й досі не має відповіді.
Все прекрасно в цьому заході, особливо в частині намагання знайти відповіді на окремі питання. Але.
1) Оцінку прогнозам реформ органу влади коректно робити на основі ознайомлення із проектом відповідного акту. А він наразі не оприлюднений.
2) Зміна форми провадження за резонансними справами на письмову (фактично закриту) викликає багато запитань в світлі того, що за кілька днів до такої зміни Конституційний Суд провів спеціальне засідання по складенню присяги, оголосивши за день: час, місце проведення засідання та посадових осіб, які візьмуть у ньому участь.
Тобто у даному випадку безпекові заходи Суд не турбували, а от при розгляді справ чомусь вони викликають побоювання.
Вважаю, що усна форма провадження під час війни має залишитися у формі запрошення учасників. Анонс засідання і його пряму трансляцію можна призупинити. Як це і робить парламент.
3) Якщо норма визнається неконституційною, критично важливо надати парламенту достатній час в умовах воєнного стану для її ухвалення в новій редакції, відтермінувавши набрання чинності рішенням КСУ.
4) Викликає певну стурбованість анонс бажання суддями КСУ вирішувати під час воєнного стану конфлікти між органами влади. Адже таке повноваження КСУ не передбачено Конституцією України, а на фоні останньої тенденції до наказів парламенту в рішеннях Суду, викликає ще більше занепокоєння.
5) На жаль, не розкритою залишилася тема про виконання суддями КСУ свого ж рішення про відрахування зарплат на потреби ЗСУ. Однак сподіваюсь, вже скоро ця інфо буде доступна суспільству у відповіді на запит “Реанімаційного пакету реформ”.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар