Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Зареєстровано  два нових законопроекти, які допоможуть українській судовій системі ефективніше виконувати свої функції в умовах воєнного чи надзвичайного станів.

0 234
Зареєстровано  два нових законопроекти, які допоможуть українській судовій системі ефективніше виконувати свої функції в умовах воєнного чи надзвичайного станів.
Законопроекти напрацьовані спільними зусиллями ініціативи “Правничий батальйон” (започаткована Києво-Могилянською Академією, Центром політико-правових реформ), суддів різних юрисдикцій та інстанцій, народних депутатів в результаті досить довгих як для воєнного часу дискусій.
Перший з них, № 7315, пропонує внести зміни до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, які дозволять:
◆ інформувати про судові засідання і надсилати судові рішення по справах за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та мобільного додатку Дія. Такі повідомлення не будуть мати статусу офіційних, проте будуть корисні для своєчасного інформування учасників судового процесу;
◆ проводити збори суддів в дистанційному режимі.
Другий законопроект, № 7316, пропонує внести кілька змін до адміністративного, цивільного та господарського процесуальних кодексів:
◆ надати іншим працівниками апарату суду право здійснювати повноваження секретаря судового засідання;
◆ забезпечити секретарям судового засідання можливість виконувати свої обов’язки дистанційно;
◆ додатково повідомляти учасників судового процесу про розгляд справи будь-якими можливими засобами, всіма наявними засобами комунікації (телефонограма, СМС повідомлення, електронна пошта, повідомлення у месенджерах тощо) та через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України. В той же час присутні запобіжники, щоб уникнути ситуацій, коли сторона не буде знати про наявність процесу та потім буде поставлена перед фактом наявності рішення суду. Тобто суд має отримати підтвердження, що повідомлення надійшло до адресата;
◆ розширити застосування письмового провадження (за наявними у справі матеріалами без виклику сторін у судове засідання) при розгляді судових справ у судах всіх юрисдикцій. Сторони не позбавлені права за своїм бажанням ініціювати розгляд справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції чи в традиційному судовому засіданні, але при цьому суддя буде визначати, коли саме він зможе провести засідання;
◆ поширити на період дії воєнного чи надзвичайного стану особливості розгляду судових справ аналогічних тим, які застосовувалися під час пандемії.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар