Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Платформи для безкоштовного навчання.

0 172

Цифрова грамотність набуває все більшого значення в сучасному світі. І якщо до війни українці були змушені платити гроші за здобуття нових знань у сферах кібербезпеки та IT, зараз з’явилися платформи для безкоштовного навчання.

Отримання знань у цих сферах є актуальним для більшості користувачів мережі. Не секрет, що боротьба в інформаційному просторі зараз має не менше значення, ніж захоплення ворожої техніки на полі бою. З урахуванням роботи російської пропаганди, що регулярно вкидає фейки, прокачування власної медіаграмотності стає надзвичайно важливим. Майже щоденно сучасні IT-компанії випускають програми для порятунку життів та комфортного існування в умовах війни.

Навчитися орієнтуватися в цьому потоці, використовуючи сучасні технології в стресових ситуаціях – завдання № 1 для недосвідчених користувачів. Такими є, наприклад, люди старшого покоління, які особливо вразливі у наш час. Для них створюються навчальні програми з простим інтерфейсом, українською озвучкою та зручним форматом, наприклад, як у українського Цифрограма.

Більш просунуті користувачі можуть спробувати себе у програмуванні, отримавши престижну та високооплачувану роботу. Попит на подібний освітній продукт зараз надзвичайно високий через кризу в багатьох сферах економіки. Реклама та маркетинг, ретейл, громадське харчування, б’юті-індустрія, що ледве встигли пережити коронавірус, вже зіткнулися з великими проблемами через війну. Багато компаній скорочують штат — і це саме час отримати професію, яка не втратить актуальності за жодних умов.

Єдина складність тут у грошах. Хороше навчання престижній професії раніше коштувало тисячі чи навіть десятки тисяч гривень.

Після початку війни деякі академії онлайн-навчання відкрили доступ для користувачів з України. Це дозволить тим, хто хоче підвищити інформаційну грамотність або спробувати себе в новому напрямку, здобути професію без будь-яких грошових витрат.

НВ Техно зібрав найпривабливіші пропозиції освітніх платформ.

Prometheus

Цей ресурс пропонує багато програм різного напряму: від маркетингу до дизайну. Проте зараз варто звернути увагу на курс інформаційної безпеки. У ньому зібрана основна інформація, що стосується медіаграмотності, уміння розрізняти дезінформацію та працювати з джерелами даних, а також захисту особистих гаджетів від втручання хакерів.

Програма підійде тим, хто бачить себе в журналістиці, фактчекінгу, блогерстві, а також звичайним користувачам, які хотіли б навчитися розбиратися у достовірності інформації в епоху нескінченних фейків.

Цифрограм від Дія

Навчальна програма дозволяє підвищити свою цифрову грамотність та отримати відповідний сертифікат. Автори проекту мають на меті збільшити конкурентоспроможність українців на міжнародному ринку праці.

Навчання в Цифрограмі проводиться у зручному форматі – за допомогою серіалів та подкастів, які будуть цікаві широкому колу користувачів. Йдеться не про отримання вузькоспеціалізованих знань, а про ті самі soft skills, які вимагає будь-який сучасний роботодавець.

Coursera

Популярний майданчик онлайн-освіти, який започаткували професори Стенфордського університету, тепер відкриває доступ для українських студентів.

Це не єдина можливість, надана Coursera для молодих українців, котрі втратили можливість повноцінно вчитися. Біженці зможуть отримати матеріальну допомогу для навчання за програмами платформи.

Всього для безкоштовного використання доступно кілька десятків програм з математики, здоров’я, IT, особистого розвитку, соціальних та природничих наук, логіки та науки про дані. Вони орієнтовані на різних слухачів: від новачків до власників наукового ступеня.

SheCodes Foundation

Квоту на 10 тисяч безплатних місць відкрила організація SheCodes Foundation. Вона дозволить українським жінкам-біженкам навчитися програмуванню. Йдеться про повноцінні курси тривалістю півроку, після закінчення яких учні пройдуть атестацію та зможуть працювати у сфері IT.

Навчання проходить англійською, а рівень отриманих знань дозволяє працювати в найбільших західних компаніях.

Mate Academy

Популярна платформа заявила про безкоштовне навчання службовців ЗСУ. Тепер захисники України зможуть отримати знання в одному з напрямків:

  • recruitment;
  • front-end;
  • QA;
  • full-stack;
  • Java;
  • UI/UX Design;
  • Python.

При цьому вони звільняються від вирахування відсотка за навчання із заробітної плати.

Джерело

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар