Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Трансформація української митниці у контексті безпеки митних кордонів

0 107

17 лютого відбулась онлайн-зустріч з міжнародними партнерами щодо прогресу проектів з підтримки митної реформи та пріоритетів на 2022 рік.

Зустріч ініційовано Міністерством фінансів України спільно з Держмитслужбою за сприяння Офісу підтримки реформ Мінфіну. У заході взяли участь представники посольств США, Великобританії, Представництва Європейського Союзу в Україні та інших партнерів з розвитку.

Міністр фінансів України Сергій Марченко висловив вдячність іноземним партнерам за незмінну підтримку України та її територіальної цілісності й підкреслив важливість митної реформи у контексті безпеки митних кордонів.

«Ми звикли такі проекти як Авторизований економічний оператор (АЕО), режим спільного транзиту NCTS розглядати як інструменти сприяння міжнародній торгівлі. Водночас у світі вони запускалися, у тому числі, для протидії тероризму, шахрайству, а також для стимулювання надійних та безпечних митних процедур», – зазначив Сергій Марченко.

Серед здобутків реформування української митниці учасники зустрічі відмітили наступне:

  • досягнення компромісів по всіх питаннях оновлення Додатку XV до Угоди про асоціацію з ЄС;
  • вагомий прогрес у запровадженні спільного транзиту та NCTS;
  • прогрес у запровадженні програми АЕО, плани щодо розширення програми застосування митних спрощень та її синхронізація із спрощеннями NCTS;
  • цифровізацію процесу переміщення поштових та експрес-відправлень;
  • розробку концепції та подальші перемовини щодо розширення обміну митною інформацією;
  • успішно проведене тестування митників на знання законодавства та благонадійність, подальші кроки з розвитку та оновлення кадрів;
  • запровадження можливості проходження перевірки на поліграфі, пілотне застосування боді-камер та інших антикорупційних превентивних заходів;
  • налагодження роботи певних функцій Держмитслужби як єдиної юридичної особи;
  • запровадження обліку нерезидентів, розширення функціональних можливостей веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» та АСМО «Інспектор»;
  • розробка «Офіційного порталу» Держмитслужби та створення окремого підрозділу для посилення кібербезпеки;
  • початок реконструкції окремих пунктів пропуску.

Міжнародні партнери відзначили роль Міністерства фінансів України у координації міжнародної технічної допомоги та запевнили у подальшій підтримці проектів з митної реформи.

Міністерство фінансів України

Автор

Залиште коментар