Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Постанова ККС ВС щодо підбурювання особи до розголошення державної таємниці

0 280

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без задоволення касаційну скаргу захисника засудженої, яка була визнана винуватою в тому, що, працюючи слідчим у слідчому відділі управління СБУ в одній з областей, підбурила іншу особу, до обов’язків якої входило ведення діловодства та реєстрації секретної кореспонденції, до розголошення державної таємниці (ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 328 КК України).

Скаржник просив скасувати судові рішення щодо особи, а кримінальне провадження закрити у зв’язку з відсутністю в її діях складу інкримінованого злочину.

ККС ВС вказав, що відповідно до нормативного визначення (ч. 4 ст. 27 КК України) підбурювачем визнається особа, яка схилила іншого співучасника до вчинення злочину. За матеріалами провадження встановлено, що особа, маючи допуск до державної таємниці, будучи обізнаною в неприпустимості розголошення таємної інформації і використовуючи дружні стосунки з іншою особою, попрохала останню надати їй зведення з грифом «таємно», на що та погодилася. Це призвело до розголошення державної таємниці. Тобто своїми діями особа підбурила (схилила) іншу особу до розголошення державної таємниці.

Під час ухвалення вироку суд врахував, що вчинення особою підбурювання до розголошення відомостей, які є державною таємницею, особою, якій ці відомості стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, підтверджується показаннями 12 свідків і даними, що містяться у висновку експерта та матеріалах службового розслідування.

На думку колегії суддів ККС ВС, висновки суду першої інстанції щодо оцінки доказів винуватості особи у вчиненні інкримінованого їй злочину належним чином обґрунтовані та вмотивовані. Порушень процесуального порядку збирання наведених у вироку доказів за матеріалами кримінального провадження не встановлено, суд правильно вирішив питання про їх допустимість.

Апеляційний суд підтвердив правильність висновків місцевого суду, який ретельно дослідив докази і надав ґрунтовну оцінку доводам як сторони обвинувачення, так і захисту. При цьому суд апеляційної інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що хоч особа й мала допуск до державної таємниці, вона не мала доступу до розголошених відомостей і без схиляння до участі у вчиненому іншої особи, якій оперативні зведення були передані на реєстрацію у зв’язку з її службовими обов’язками, не могла отримати ці документи та розголосити викладену в них інформацію.

ККС ВС погодився з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, вважаючи їх достатньо вмотивованими.

Постанова ККС ВС у справі № 727/3058/15-к (провадження № 51-5520км19) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/99009849.

 

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар