Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Переведення роботодавцями своїх працівників на “ФОПи”: плюси та мінуси.

0 138

В Україні почастішали випадки, коли компанії оформляють своїх співробітників як фізосіб-підприємців (ФОП), а потім “купують” у них послуги вже за іншими правилами. Тим самим підприємства істотно економлять на податках. Фіскали трактують таку стратегію як ухилення від оподаткування та виписують роботодавцям штрафи.

Наприклад, недавно така історія сталася в одній з IT-компаній – “Науково-виробничою фірмою” ТМСОФТ “. Фіскали двічі позапланово її перевіряли після оформлення майже 30-ти співробітників як ФОП і вирішили, що компанія недоплатила істотні суми податків. Оштрафували підприємство майже на 19 млн.

В “ТМСОФТ” з рішенням фіскалів про порушення податкового законодавства не погодилися і оскаржили відповідне рішення в суді. За інформацією податківців, ці ФОП декларували доходи виключно від відносин з “ТМСОФТ”. І нібито виконували роботи, які дублюють робочі обов’язки співробітників цієї компанії.

Фіскали стверджували, що компанія, по-перше, завищила собівартість послуг, отриманих від співробітників-ФОП. По-друге, послуги, які надавали “ФОПи”, насправді надавалися в рамках трудових відносин між ними і компанією. Іншими словами, фізособи-підприємці насправді були співробітниками “ТМСОФТ”, порахували податківці.

У самій же компанії запевняли, що співробітники як ФОП надавали послуги “у вільний від основної роботи час” і без соціально-трудових гарантій від компанії. Забігаючи наперед, повідомимо, що компанія судову тяжбу виграла. Але в багатьох інших випадках така ризикована діяльність дійсно може обернутися непомірними штрафами.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар