Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Про нову Методику розрахунку орендної плати орендарям державного майна

0 143

Кабінет Міністрів України постановою від 28 квітня 2021 р. № 630 затвердив нову Методику розрахунку орендної плати за державне майно. Вона визначає механізм визначення розміру плати за оренду об’єктів, визначених частиною першою статті 3 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”.

Методика, серед іншого, передбачає відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарю, містить формули для визначення розмірів річної орендної плати нерухомого майна, орендної плати за базовий місяць оренди нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна, добової орендної плати, погодинної орендної плати, річної та за базовий місяць орендної плати за єдині майнові комплекси, їх відокремлені структурні підрозділи.

А ось річна орендна плата за оренду нерухомого майна у розмірі 1 гривні встановлюється таким орендарям:

  • органам державної влади, іншим бюджетним організаціям, закладам, установам, які повністю фінансуються з державного бюджету;
  • органам місцевого самоврядування для розміщення центрів надання адміністративних послуг;
  • казенним підприємствам, що утворилися у результаті реорганізації державного закладу охорони здоров’я;
  • Національному банку щодо майна, яке було закріплене на праві господарського відання за Національним банком і передане до сфери управління інших державних органів або у комунальну власність, з цільовим функціональним призначенням для зберігання запасів готівки Національного банку та проведення технологічних процесів щодо забезпечення готівкового обігу;
  • Пенсійному фонду України та його органам;
  • національним художнім колективам, яким надається фінансова підтримка з державного бюджету;
  • редакціям державних і комунальних періодичних видань, які повністю або частково фінансуються з державного або місцевих бюджетів, або заснованих об’єднаннями громадян, державними науково-дослідними установами, трудовими і журналістськими колективами, а також реформованим друкованим засобам масової інформації та редакціям відповідно до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”.

Розмір річної орендної плати у разі оренди іншого окремого індивідуально визначеного майна (крім транспортних засобів) встановлюється на рівні 12% вартості об’єкта оренди. Розмір річної орендної плати у разі оренди транспортних засобів встановлюється на рівні 10% вартості об’єкта оренди.

У разі коли орендарем є суб’єкт малого підприємництва, розмір річної орендної плати за оренду іншого окремого індивідуально визначеного майна, у тому числі транспортних засобів, становить 7 відсотків вартості об’єкта оренди.

Додатками до Методики йдуть Орендні ставки для договорів оренди державного майна, Орендні ставки для договорів оренди, які продовжуються вперше, форма Розрахунку орендної плати за базовий місяць

Змін зазнали й низка урядових актів, зокрема їх внесли до Порядку передачі в оренду державного та комунального майна.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар