Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Закон № 3475 «Про адміністративну процедуру»

0 156

Закон № 3475 «Про адміністративну процедуру»

“Закон покликаний запровадити спрощені, чіткі й уніфіковані правила для всіх видів взаємодії держави з громадянами та бізнесом і навести порядок в адміністративній практиці, що у підсумку зміцнить довіру населення до органів влади. Цей законопроєкт балансує ваги, на яких, з одного боку, права громадян, а з іншого – повноваження держави. Уявімо ситуацію, коли людині необхідно вирішити конкретну життєву ситуацію – чи то отримання паспорта, чи то призначення житлової субсидії, чи то оформлення земельної ділянки тощо. Так ось, із запровадженням в Україні адмінпроцедури при зверненні до будь-якого органу влади особа знатиме, які конкретно права та обов’язки вона має – усі вони будуть уніфіковані для всіх життєвих ситуацій”, – розповів Олександр Банчук.

За його словами, українці вперше отримають можливість взаємодіяти з державою на партнерських засадах. Вони зможуть брати участь у прийнятті рішень, що впливають на їхні права. Отримають право бути вислуханими у разі незгоди з рішенням. Також можна буде ознайомитись з матеріалами справи, почути аргументи та чітко зрозуміти процедуру оскарження, насамперед досудового.

Більше того, за інформацією заступника Міністра юстиції, у законопроєкті врахована значна кількість новел у сфері цифровізації. Так, наприклад, передбачена можливість автоматичного обміну інформацією, автоматичного прийняття рішення тощо.

Якщо відповідний Закон буде ухвалений – Уряд і Парламент матимуть ще 12 місяців, щоб забезпечити узгодженість нормативно-правових актів та привести їх у відповідність до нового Закону. За цей час необхідно буде провести навчання для службовців, які працюватимуть з цим законом, ухвалити необхідні закони та підзаконні акти, за потреби – провести реорганізаційні зміни в органах влади. “Усе це – серйозна трансформація, необхідна для забезпечення сучасної, прозорої, ефективної та сервісної системи державного управління в Україні. Це буде один із основних законів, що регулює відносини особи та держави на основі європейських стандартів”

За публікацією ЗМІ

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар