Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Визнано протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року.

0 121

23 травня 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув та частково задовольнив позовні вимоги кандидата в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року Олександра Шевченка у справі № 9901/173/21.

Позивач просив визнати протиправним дії Центральної виборчої комісії від 19 травня 2021 року щодо встановлення результатів виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року, визнати протиправним і скасувати протокол Комісії про результати виборів з поміткою «Уточнений», визнати протиправними і скасувати пункти 1 і 2 постанови ЦВК від 19 травня 2021 року № 214 «Про виконання постанови Великої Палати Верховного Суду від 1 травня 2021 року в справі № 9901/114/21». А також позивач просив зобов’язати ЦВК вчинити дії щодо встановлення результатів виборів з урахуванням висновків, викладених у постанові ВП ВС від 1 травня 2021 року у цій справі.

Нагадаємо, що постановою ВП ВС у справі № 9901/114/21 визнано протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87, а також визнано протиправним і скасовано протокол Комісії від 22 квітня 2021 року про результати виборів народних депутатів України в цьому окрузі.

Відповідач зазначив, що ЦВК прийняла постанову від 19 травня 2021 року № 214, згідно з якою виконання рішення Суду передбачає визнання голосування на виборчих дільницях № 260019, № 260025, № 260028, № 260536, № 261029, № 261030 недійсним та встановлення результатів виборів Комісією шляхом складання протоколу про результати зазначених виборів без урахування відомостей про результати голосування на цих дільницях. Комісія звертає увагу, що в ситуації, яка склалася, однозначного чіткого юридичного механізму вирішення питання немає, тому саме в такий спосіб вбачалося за можливе виконати рішення Суду та забезпечити встановлення результатів виборів.

Верховний Суд дійшов висновку про те, що встановлення результатів виборів у цій справі у  спосіб визнання недійсним  голосування на шести виборчих дільницях та без урахування відомостей про результати голосування на цих дільницях є таким, що свідчить про неврахування голосів усіх виборців і суперечить висновкам Великої Палати Верховного Суду щодо цього, наведеним у рішенні, на виконання якого посилається відповідач, приймаючи постанову № 214.

Таким рішенням, на думку колегії суддів КАС ВС,  ЦВК не усунула сумніву в перемозі будь-якого кандидата в народні депутати у розумінні чесних, прозорих виборів з огляду на попередню відсутність певної кількості бюлетенів (504 одиниць) з урахуванням незначної різниці голосів кандидатів.

Крім того, спірні пункти рішення відповідача, якими усунуто з етапу встановлення результатів голосування голоси 3189 осіб, які проживають на зазначених спірних дільницях, у зв’язку з цим викликають сумнів у їхній спроможності відображати реальне волевиявлення виборців.

За результатом розгляду справи Верховний Суд ухвалив рішення, яким визнав протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року. Суд також визнав протиправними і скасував протокол про результати виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 87 від 19 травня 2021 року з поміткою «Уточнений», а також пункти 1 і 2 постанови ЦВК від 19 травня 2021 року № 214 «Про виконання постанови Великої Палати Верховного Суду від 1 травня 2021 року в справі № 9901/114/21».

Суд зобов’язав Комісію вчинити дії щодо встановлення результатів виборів народного депутата України з урахуванням висновків, наданих судом у рішенні, ухваленому за результатами розгляду цієї справи. В іншій частині позовних вимог  відмовлено.

Це рішення може бути оскаржене до Великої Палати Верховного Суду.

Із рішенням Верховного Суду від 23 травня 2021 року у справі  № 9901/173/21 можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua/.

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар