Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Анонс засідань Верховного Суду у справах, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

0 126

15 березня 2021 року о 12:00 Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розпочне розгляд справи № 9901/26/21 за позовом громадянина, який оскаржив Указ Президента України № 43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”», відповідно до якого застосовано санкції до низки телеканалів.

Суд перевірить, чи є втрата доступу до інформаційних програм, які транслюють ці телеканали, порушенням прав позивача, гарантованих ст. 34 Конституції України та статтями 8, 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

На 14:00 16 березня КАС ВС призначив до розгляду справу № 640/9677/20 за касаційною скаргою Кабінету Міністрів України щодо визнання протиправним та нечинним абз. 4 підпункту 1 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”» щодо виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої цими Законами, у частині щодо осіб, які мають І групу інвалідності.

Цього ж дня на 14:30 КАС ВС продовжить розгляд справи № 260/888/19, у якій позивач, зокрема, просить зобов’язати фізичних осіб виконати рішення Державіаслужби щодо припинення будівництва на приаеродромній території, а також визнати протиправною бездіяльність Управління містобудування та архітектури Ужгородської міськради в частині непогодження об’єкта відповідного будівництва.

На 15:00 16 березня КАС ВС призначив засідання з розгляду апеляційної скарги у справі № 850/8/20 за позовом Маріупольської міськради Донецької області щодо примусового відчуження в комунальну власність міськради за визначеною викупною ціною торговельного павільйона, який належить громадянину. Вимога обґрунтована мотивами суспільної необхідності, а саме проведенням капітального ремонту в Центральному районі міста з благоустроєм території.

17 березня о 14:15 КАС ВС розглядатиме касаційні скарги відповідачів –Міністерства юстиції України і Дисциплінарної комісії приватних виконавців на рішення судів попередніх інстанцій у справі № 320/1771/19 за позовом приватного виконавця, який оскаржив рішення Комісії щодо застосування до нього дисциплінарного стягнення та Наказ Мін’юсту про зупинення його діяльності на пів року, виданий на підставі вказаного рішення.

15 березня Перша судова палата Касаційного кримінального суду у складі ВС вирішуватиме, що саме можна вважати матеріальною шкодою за ст. 176 «Порушення авторського права і суміжних прав» КК України та чи можна розраховувати таку шкоду лише на підставі неотриманого прибутку (справа № 570/2835/16-к, провадження № 51-1936кмп18).

18 березня ККС ВС розгляне кримінальне провадження щодо несанкціонованого розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованих системах, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства. Як установили суди, в січні та у вересні 2019 року особа, котра була користувачем форуму, що спеціалізується на несанкціонованих покупках, продажі та обміні акаунтів до соціальних мереж, розмістила посилання на хмарне сховище, куди завантажила та відкрила у вільний доступ файл майже з 1,6 млн адрес електронних поштових скриньок із паролями для входу до них (справа № 748/1039/20, провадження № 51-5304км20).

16 березня о 10:30 Велика Палата Верховного Суду розгляне справу № 922/1830/19, у якій Касаційний господарський суд у складі ВС вважає за необхідне відступити від висновків, викладених у постановах ВП ВС від 20 березня 2019 року у справі №619/1680/17-ц, від 3 квітня 2019 року у справі №621/2501/18, від 15 січня 2020 року у справі №698/119/18, від 12 травня 2020 року у справі № 357/1180/17 стосовно належності до цивільної юрисдикції спорів про надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства без проведення земельних торгів.

Того ж дня об 11:00 відбудеться засідання Великої Палати ВС у справі № 906/1174/18, котра містить виключну правову проблему стосовно розмежування правочину відступлення права вимоги та договору факторингу з огляду на укладення договорів відступлення (купівлі-продажу) вимог за результатами електронних торгів із продажу активів банку, який ліквідується, за відсутності одного варіанту реалізації розсуду суду, який можна вважати правильним щодо застосування в системному зв’язку статей 512, 514, 1077, 1078, 1079 ЦК України та положень Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» у співвідношенні зі статтями 203215 ЦК України, нормативно-правовими актами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які не містять заборони щодо придбання фізичними та юридичними особами, які не мають статусу фінансової установи, майна неплатоспроможного банку шляхом відступлення прав вимоги за кредитними договорами та договорами забезпечення.

Окрім того, 16 березня об 11:30 Велика Палата ВС розгляне справу № 904/3405/19, у якій Касаційний господарський суд у складі ВС вважає за необхідне відступити від висновку Касаційного цивільного суду у складі ВС, згідно з яким строк позовної давності переривається пред’явленням позову, який суд залишив без розгляду, після чого перебіг позовної давності розпочинається заново. На переконання колегії суддів КГС ВС, залишення судом позовної заяви без розгляду не дає підстав вважати, що таке звернення може впливати на позовну давність і призводить до нового початку її перебігу.

На 12:00 16 березня Велика Палата ВС призначила до розгляду справу № 906/1336/19, виключна правова проблема у якій полягає в питанні, чи можна вважати моментом зміни складу учасників (у разі відчуження учасником частки третій особі) момент прийняття відповідного рішення загальними зборами учасників товариства, з урахуванням того, що для реєстрації зміни складу учасників в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань достатньо акта приймання-передачі частки, який, як правило, укладається сторонами до прийняття або за відсутності рішення зборів учасників товариства.

У судовому засіданні, призначеному на 10:00 17 березня, Велика Палата ВС розгляне заяву про перегляд судових рішень щодо засудженого на підставі рішення ЄСПЛ у справі «Скоморохов проти України», у якому суд установив порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з катуванням заявника та відсутністю ефективного розслідування його скарг на таке поводження, а також порушення ст. 6 цієї Конвенції у зв’язку з використанням для його засудження доказів, отриманих від заявника внаслідок катування (справа № 1-03/2007, провадження № 13-105зво19).

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар