Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За спам прийдеться відповідати.

0 159

Як відомо 12 січня 2021 року, президент Володимир Зеленський підписав довгоочікуваний Закон «Про електронні комунікації». Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень, набере чинності він з 01 січня 2022 року.

Основна ціль цього Закону – наблизити Україну до європейських стандартів у сфері електронних комунікацій.

Проте у ньому міститься досить важливе положення щодо спаму, яке заслуговує на увагу тих, хто здійснює продаж електронних контентів.

В ст. 120 «Захист кінцевих користувачів від спаму» Закону звучить так:

«1. Забороняється умисне масове розсилання електронних, текстових та/або мультимедійних повідомлень без згоди (замовлення) кінцевих користувачів (спаму) на їх адреси електронної пошти або термінальне обладнання, крім повідомлень постачальника електронних комунікаційних послуг, пов’язаних з наданням ним електронних комунікаційних та/або інформаційних послуг, а також крім особистих повідомлень кінцевих користувачів, які не носять масовий характер та розсилаються з некомерційною метою кінцевих користувачів послуг електронних комунікацій.

2. Кінцеві користувачі можуть використовувати номери телефонів чи інші мережеві ідентифікатори абонента, отримані будь-якими особами у процесі продажу товарів чи надання послуг, для надсилання реклами з метою продажу товарів або послуг лише за умови наявності згоди кінцевого користувача, в тому числі в електронній формі, та якщо кінцевий користувач отримує можливість безкоштовно в будь-який час у простій і зрозумілій формі відмовитися від використання своїх даних».

Таким чином, як тільки Закон набуде чинності, для надсилання рекламних повідомлень на електронну пошту, телефон, тощо, необхідно мати на увазі що потрібно:

згода самого користувача, якому ви це повідомлення надсилаєте;

обов’язкова наявність можливості у користувача відмовитися від вашої розсилки.

У разі відсутності одного з цих елементів відносин ваша реклама порушуватиме законні права користувача електронних комунікаційних послуг.

Більше того, пропонується ввести в КУпАП спеціальну статтю 148 «Розсилання спаму чи комерційних електронних повідомлень без згоди отримувача» зі штрафами: 100-200 нмдг власне за розсилання спаму і 200-500 нмдг за ненадання можливості відмовитися від розсилання чи надсилання без надання інформації про особу відправника.

Чомусь остаточний проект не містив норми щодо змін в КУпАП. Проте потрібно бути готовими до того, що така стаття у Кодексі України про адміністративні правопорушення все таки з’явиться.

Джерело: rada.gov.ua

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар