Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Анонс засідань Верховного Суду у справах, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

0 141

22 вересня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розгляне касаційні скарги захисників колишнього депутата Верховної Ради АР Крим, засудженого до 12 років позбавлення волі за державну зраду. Як установили суди, навесні 2014 року особа, реалізуючи умисел на проведення підривної діяльності проти України, взяла участь у засіданні незаконно створеного органу «Державна Рада Республіки Крим» та разом з колишніми депутатами Верховної Ради АР Крим прийняла «Конституцию Республики Крым» як суб’єкта Російської Федерації. А восени 2014 року ексдепутат як кандидат у депутати Феодосійської міськради  «Республіки Крим» узяв участь у незаконно призначених виборах.

Створення та діяльність на території України представницького органу іноземної держави − «Державної Ради Республіки Крим», в якому виконувала представницькі функції особа, призвели до посилення заходів тимчасової окупації півострова Крим, забезпечили функціонування незаконно створених органів законодавчої, виконавчої, судової влади та правоохоронних органів. (Справа № 755/15405/15-к, провадження № 51-684км20)

Того ж дня об 11:30 відбудеться засідання у справі № 910/3009/18, у якій Велика Палата ВС має вирішити виключну правову проблему, що стосується наявності чи відсутності обов’язку Національного банку України як заставодержателя затверджувати / погоджувати з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб спосіб, порядок, склад та умови звернення стягнення на заставне майно.

Також 22 вересня о 12:00 Велика Палата ВС розгляне справу № 910/378/19, яка містить виключну правову проблему щодо порядку відшкодування шкоди, завданої майновим інтересам юридичної особи в результаті проведення антитерористичної операції. Законодавчого механізму реалізації юридичними особами права на відшкодування такої шкоди поки що немає, а судова практика стосується переважно правовідносин щодо відшкодування шкоди, заподіяної громадянам.

23 вересня судова палата з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі ВС у порядку письмового провадження розгляне справу № 809/984/18 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю, яке оскаржує відмову регіональної митниці ДФС у задоволенні заяв позивача та третьої особи про надання дозволу на внесення змін до митної декларації.

Позивач пояснив, що після подання митної декларації встановив, що помилково зазначив неправильну класифікацію товару. Натомість митний орган відмовив у внесенні змін до декларації. Позивач вважає, що таким чином відповідач порушив норми Митного кодексу України та Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450.

23 вересня о 14:00 КАС ВС розгляне справу № 640/2911/19 за позовом Товариства до Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якій позивач, зокрема, просив визнати протиправною проведення позапланової перевірки об’єкта будівництва підприємства будівельної галузі. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у відповідача не було підстав для її проведення, визначених Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553, оскільки перевірку проведено через вісім років після прийняття об’єкта в експлуатацію.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар