Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Хмельницький визнано містом з найсприятливішим бізнес-кліматом та найефективнішим економічним врядуванням

0 128

Хмельницький очолив список міст з найсприятливішим бізнес-кліматом та найефективнішим економічним врядуванням згідно з результатами дослідження «Індекс  конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2019/2020». Дослідження проведене Програмою Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) спільно з компанією Інфо Сапієнс, Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Серед міст-лідерів також Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Тернопіль та Чернігів. Для вимірювання індексу було проведено масштабне опитування, яке охопило 23 обласні центри України та Київ. Було опитано 5 тис. 115 суб’єктів підприємницької діяльності, які висловили позиції щодо бізнес-клімату та зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища.

«Ми віримо, що ці дані дозволять покращити бізнес і інвестиційний клімат в Україні, створити більш сприятливе середовище для інвесторів. Вони корисні для державного та приватного сектору, щоб скоординувати роботу в правильному напрямку. […] Індекс сприяє здоровій конкуренції між містами та мерами. Це сприятливо впливає на їх розвиток», – зазначив Джеймс Хоуп, директор місії Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Білорусі.

Ірина Новікова, заступниця Міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України, зауважила, що ІКМ є прикладним інструментом для Міністерства для планування та розробки більш адресних, точних економічних політик, які базуватимуться на достовірних даних, отриманих від стейкхолдерів – місцевого бізнесу. «Завдяки індексу ми побачили наскільки динамічно розвиваються міста, на що їм варто звернути увагу і в якому напрямку проводити роботу. Фінішу тут не може бути. Може бути тільки рух вперед», – додала вона.

Дослідження може бути корисним інвесторам, уряду, місцевій владі та місцевому бізнесу. «Цей інструмент повинен з часом стати загальнодержавним чи загальнонаціональним для забезпечення розвитку. Ми проводили багато досліджень, наприклад, по бюджетній спроможності і аналізувати наскільки це зачіпає громади. З 2021 року ми мабуть запровадимо якусь систему, яка на основі цього індексу буде визначати конкурентоспроможність громад для того, щоб рівень життя в громадах покращувався з року в рік», – сказав В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України.

Спікери зауважили, що подальші кроки будуть базуватися на результатах цього дослідження. Буде розроблено анкету для міст, які зацікавлені в отриманні експертної допомоги. Після цього оголосять конкурс на виконавця, який буде надавати експертну допомогу. Перша хвиля міст-учасників та конкретна програма будуть визначені на завершення 2020 року. Плануються консультації з містами-лідерами і ініціювання створення міжміської робочої групи щоб посилити горизонтальні зв’язки між містами.

Детальніше ознайомитися з дослідженням можна за посиланням.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар