Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Колектори будуть “у законі”

0 116

Нацбанк разом з профільним комітетом Верховної Ради почав готувати законопроект про регулювання діяльності колекторських компаній.
Головна мета документа – ввести правила етичної поведінки. Регулятор розробить кодекс етичної поведінки для небанківських фінустанов. Так, у “разі порушення колектором правил етичної поведінки передбачені методи впливу і санкції, в тому числі і виключення з реєстру колекторських компаній”, – заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
Поява реєстру колекторських компаній стане одним з ключових змін цього ринку.У реєстрі будуть систематизовані перелік установ, які можуть займатися колекторської діяльністю.
Виключення компанії з реєстру призведе до заборони укладати з нею договори терміном на один рік.
Така компанія один рік не зможе займатися колекторської діяльністю.
Нацбанк визначає ключові проблеми цього ринку. Одна з них – недостатньо врегульована в самому законодавстві самої суті колекторської роботи.
Протягом першого місяця роботи в якості регулятора небанківського фінансового ринку НБУ отримав 535 звернень громадян, що стосуються роботи колекторських компаній. Близько половини звернень стосувалися неетичної поведінки колектрів по відношенню до боржників.
Потрібно зазначити, що Нацбанк тим самим намагається розширити свій вплив на цей бізнес. Адже сьогодні в принципі, все, що стосується колекторів, досить чітко регламентовано і ЦК та КК.
Те, що намагається створити НБУ швидко перетвориться на корупційну схему, яку НБУ очолити в ролі такого собі регулятора.
Фактично НБУ тим самим вводить окремий вид діяльності з видачи ліцензій і регулювання всього, що з цім повязане.
Нацбанку скоріше за все переслідує якісь інші питання, ніж економічної вигоди. Кодекс етики не має обовязкової сили. А на його розробку витратять кошти, можливо кредити тощо. І зрозуміло, що коли в НБУ побачать, що такий кодекс безперспективний, тоді вже і займуться питанням регулювання ринку. НБУ впливатиме у юридичну діяльність, що не є його предметом діяльності та регулювання.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар