Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період з 29 червня по 3 липня 2020 року)

0 131

30 червня 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду, переглянувши в касаційному порядку справу № 817/2141/17, визнав протиправними дії прокуратури, що полягали у відмові надати її співробітнику (позивачеві) додаткову оплачувану щорічну відпустку у зв’язку з  навчанням, і зобов’язав прокуратуру повторно розглянути заяву позивача про надання відпустки для підготовки дисертаційної роботи відповідно до вимог чинного законодавства.

Таким чином, Верховний Суд погодився з висновком суду першої інстанції про те, що надання працівникові, який навчається без відриву від виробництва в аспірантурі, частини додаткової оплачуваної відпустки для підготовки дисертаційної роботи є обов’язковим (безумовним), і таке своє бажання і право у спірному випадку позивач реалізував шляхом подання відповідної заяви, посилаючись на положення ст. 216 КЗпП України та ст. 15 Закону України «Про відпустки».

1 липня 2020 року Касаційний цивільний суд у складі ВС розглянув справу № 138/96/17 про встановлення способу та порядку участі батька у вихованні малолітнього сина, який проживає з матір’ю.

Місцевий суд, з рішенням якого погодився апеляційний суд, визначив час для зустрічей батька з сином, однак зазначив, що вони мають відбуватися лише за бажанням дитини, без її утримування батьком у себе вдома проти волі дитини і що під час побачень батько повністю відповідатиме за життя та здоров’я дитини.

КЦС ВС скасував такі вимоги для побачень, оскільки суд повинен враховувати насамперед інтереси дитини, які не завжди можуть відповідати її бажанням.

Щодо  відповідальності батька за життя і здоров’я дитини, то рішенням суду не можуть бути змінені імперативні норми права. А здійснення примусового утримання людини проти її волі становить злочин, передбачений КК України.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар