Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ГОлова Верховного Суду звернула увагу до дортримання професійної доброчесності та доброзичливості

0 111

Друзі, у деяких ЗМІ та соціальних мережах шириться недостовірна та неповна інформація щодо позиції Голови Верховного Суду Валентини Данішевської, яка була озвучена 1 червня 2020 року під час вебінару з Асоціацією правників України.

Задля уникнення будь-яких маніпуляцій і перекручувань наводимо повну цитату Голови Верховного Суду, висловлену після пропозиції модераторів вебінару звернутися до юридичної спільноти:

«Якщо говорити про юридичну спільноту, то я би хотіла, щоб ми всі заглибилися в розуміння того, що являє собою верховенство права, щоб ми зрозуміли, що не суд займається притягненням до відповідальності злочинців, не він їх відшукує, приводить до суду.

Я би хотіла привернути увагу і суспільства, і професіоналів, в тому числі прокурорів і адвокатів, до того, що рішення суду з’являється у змагальному процесі. Ви маєте змагатися один з одним. Доти, доки прокуратура буде слабкішою за адвокатуру, ми не зможемо забезпечити, можливо, якісь обвинувальні вироки.

Я би не хотіла, щоб усі ми були налаштовані саме на те, щоб притягнути або звільнити когось від відповідальності. Я би хотіла, щоб ми зосереджувалися на праві і щоб для нас найстрашнішим було уявлення про те, що ми можемо притягнути до відповідальності невинну особу.

Тому треба працювати над собою, не може нічого бути на «авось» – треба шукати докази, доводити, формувати правову позицію. Зараз є всі можливості для того, щоб адвокати проявили свій інтелект. Зараз саме найкраща правова позиція може призвести до бажаного результату. І нічого іншого, я переконана, на сьогодні у Верховному Суді не працює. Тому працюймо, колеги, будьмо уважні одне до одного, поважаймо та слухаймо одне одного. І тоді ми будемо всі поважні люди».

Пропонуємо нашим колегам – адвокатам, прокурорам, суддям, а також представникам ЗМІ завжди звертатися до першоджерела, щоб робити висновки на підставі реальної позиції суддів ВС.

Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch….

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар