Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Проектом закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб’єктів, на які поширюється дія антикорупційного законодавства. Законопроектом виключаються числа членів сім’ї суб’єкта декларування дітей, які з ним не проживають. 

0 109

Ухвалений за підтримки громадськості Закон України “Про запобігання корупції” зобов’язує народних депутатів, державних службовців, суддів та інших посадовців декларувати власне майно та доходи, а також майно та доходи членів своїх сімей. Це ефективний інструмент для виявлення фактів незаконного збагачення публічних посадовців. Тобто декларанти отримують можливість, зареєструвавши дитину за іншою адресою проживання, надалі не вказувати в своїх деклараціях придбання нерухомості, транспортних засобів, коштовних речей цією дитиною – і в такий спосіб приховувати власне майно. Діти ж не будуть зобов’язані доводити походження коштів, якщо вони не є суб’єктами декларування. Таким чином, публічні службовці отримують широкі можливості для приховування своїх статків, а система електронного декларування, яка є одним із найбільш надійних механізмів стримування розвитку корупції, стає ліберальною, фактично не ефективною для протидії клорупції.

Також законопроект №3355-1 необґрунтовано звільняє від декларування й інших осіб, які мають реальну можливість використовувати своє становище з корупційною метою: заступників керівника Офісу, радників, помічників та уповноважених Президента України, які виконують свої обов’язки на громадських засадах, а також помічників суддів Конституційного Суду.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар