Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оскарження наказу директора школи про відрахування учня здійснюється за правилами ЦПК України – ВП ВС

0 147

Позивач звернувся до суду із позовом в інтересах своєї неповнолітньої дочки, яку, на його думку, протиправно було відраховано з музичної школи-інтернату як таку, що не пройшла конкурсного відбору. Батько дитини просив суд визнати протиправним та скасувати відповідний наказ директора навчального закладу, зобов’язати зарахувати його дочку до 10 класу і стягнути зі школи матеріальну та моральну шкоду.

Окружний адміністративний суд частково задовольнив заявлені вимоги, а суд апеляційної інстанції закрив провадження у справі через те, що позовні вимоги не стосуються захисту прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, а музична школа-інтернат не має встановлених нормами КАС України ознак суб’єкта владних повноважень у спірних правовідносинах.

Апеляційний суд також зазначив, що цей спір не може бути вирішено в порядку адміністративного судочинства, оскільки адміністративний суд позбавлений правових (законодавчих) можливостей установлювати (визнавати) виконання учнем графіка навчального процесу та вимог навчального плану, дотримання ним правил внутрішнього розпорядку навчального закладу, процедури складання екзаменів та проходження конкурсу.

Погоджуючись із цими висновками, Велика Палата Верховного Суду зазначила таке. Відповідач у справі – музична школа-інтернат не є суб’єктом владних повноважень у розумінні положень КАС України та не виконувала окремих владних управлінських функцій або делегованих повноважень під час винесення оскаржуваного наказу.

Крім того, з огляду на зміст позовних вимог спір у цій справі стосується приватноправових відносин, а тому захист прав позивача та його неповнолітньої дочки, в інтересах якої подано позов, має здійснюватися в порядку цивільного судочинства.

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 8 квітня 2020 року у справі № 463/6961/18 (провадження № 11-1096апп19) можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/88952206.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар