Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Парламентська більшість та уряд не повинні ставити під сумнів призначення чи перебування на посаді суддів, які були призначені належним чином – висновок Ради Європи стосовно рішень Конституційного Суду України щодо судової влади

0 118

Рада Європи оприлюднила свій висновок щодо рішень Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 та від 11 березня 2020 року № 4-р/2020.

Так, аналіз зазначених рішень свідчить, що «Рішення КСУ № 4-р/2020 стосується найважливіших рекомендацій висновку Венеційської комісії [від 9 грудня 2019 року] щодо неконституційності законодавчих положень Закону № 193».

Що стосується процесу реформ, то «висновок ВК та стандарти РЄ мають використовуватися як орієнтир на очікувані законодавчі поправки, які повинні замінити неконституційні положення Закону № 193».

У висновку, зокрема, йдеться, що «нова парламентська більшість та уряд не повинні ставити під сумнів призначення чи перебування на посаді суддів, які були призначені належним чином». «Немотивоване та різке зменшення кількості суддів ВС», наголошує РЄ, «викликає серйозні питання стосовно порушення ст. 6 Європейської конвенції з прав людини».

Для суддів ВС, які пройшли «публічну процедуру відбору та призначення, не слід повторно проводити відбір та оцінювання», зауважив експерт РЄ.

Експертизу пройшли і положення щодо формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та дисциплінарних проваджень щодо суддів. Так, у висновку зазначено, що «звільнення членів ВККСУ до закінчення їхніх повноважень та без перехідного періоду є проблемним. Нова процедура відбору членів ВККСУ відхиляється від стандартів РЄ та обмежує роль Вищої ради правосуддя. Формування складу ВККСУ не повинно відходити від раніше запровадженого правила, згідно з яким половина членів ВККСУ є суддями, обраними їхніми колегами».

Експерт РЄ резюмує, що «деякі з проблемних питань [Закону № 193] не є неконституційними в суворому розумінні цього терміна, однак вони не відповідають стандартам РЄ та викликають серйозне занепокоєння щодо незалежності судової влади».

Із повним текстом висновку РЄ можна ознайомитися за посиланням https://rm.coe.int/expert-assessment-ccu/16809e3add.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар