Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Постанова ККС ВС про неможливість застосування Закону України “Про амністію у 2016 році” до особи, яка має дітей і вчинила злочин щодо одного з них

0 121

Дія Закону України «Про амністію у 2016 році» не поширюється на осіб, які мають дітей і вчинили кримінальне правопорушення щодо хоча б одного з цих дітей, у звʼязку з обмеженнями, встановленими п. «г» ст. 9 цього Закону.

Такий висновок зробив Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду, розглянувши касаційну скаргу захисника засудженої на ухвалу апеляційного суду, який залишив без змін вирок місцевого суду. Відповідно до останнього особа була засуджена за залишення в небезпеці своєї новонародженої дитини (ч. 2 ст. 135 КК України).

У касаційній скарзі захисник просив змінити ухвалу апеляційного суду та звільнити особу від відбування покарання на підставі п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році».

ККС ВС залишив цю касаційну скаргу без задоволення з огляду на таке.

У п. «г» ст. 9 Закону України «Про амністію у 2016 році» встановлено заборону застосування амністії до осіб, які мають дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами, і вчинили злочини, що посягають на життя, здоровʼя, честь, гідність чи інші охоронювані законом права та інтереси цих дітей.

З огляду на системний аналіз кримінального закону вживане у зазначеній статті формулювання «вчинили злочини, що посягають на життя, здоровʼя, честь, гідність чи інші охоронювані законом права та інтереси цих дітей» свідчить, що вчинення особою злочину стосовно хоча б одного зі своїх дітей перешкоджає звільненню її від покарання на підставі амністії.

Як встановили суди першої та апеляційної інстанцій, особу обвинувачували в тому, що вона залишила без допомоги свою новонароджену дитину, яка перебувала в небезпечному для життя стані і була позбавлена можливості вжити заходів для самозбереження через малолітство, хоча була зобовʼязана піклуватися про цю дитину та мала змогу надати їй допомогу. Тобто особа вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст. 135 КК України, що посягає на життя та здоровʼя її дитини.

У матеріалах кримінального провадження також міститься довідка служби у справах дітей про те, що особа має двох малолітніх дітей, щодо яких вона не була позбавлена батьківських прав. З цих підстав жінка подала клопотання про застосування до неї Закону України «Про амністію у 2016 році». Однак, враховуючи обмеження, встановлені п. «г» ст. 9 Закону України «Про амністію у 2016 році», таке клопотання не могло бути задоволене.

Детальніше з текстом постанови ККС ВС у справі № 477/767/17 (провадження № 51-8978км18) можна ознайомитися за посиланнямhttp://reyestr.court.gov.ua/Review/88168758.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар