Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Анонс розглядів справ у ВС

0 128

Минулого тижня (25 березня 2020 року) Касаційний цивільний суд розглянув справу щодо відшкодування моральної шкоди за бездіяльність державного виконавця. Так, ще у 2006 році нетверезий водій грубо порушив ПДД, допустив наїзд на позивачку та спричинив їй тяжкі тілесні ушкодження. Винуватця аварії було притягнуто до кримінальної відповідальності, суд стягнув з нього на користь постраждалої відшкодування шкоди, завданої внаслідок ДТП. Однак судові рішення про стягнення з водія грошей практично не виконувалися протягом більше дев’яти років, і станом на осінь 2018 року сума заборгованості по виконавчих листах, виданих судом, становила понад 886 тис. грн. КЦС ВС погодився з рішенням апеляційного суду про стягнення моральної шкоди на користь позивачки через тривалу бездіяльність державного виконавця і визначив суму – 20 тис. грн. [Постанова Верховного Суду від 25 березня 2020 року у справі № 564/109/19 (провадження № 61-16729св19)].

Цього тижня Касаційний адміністративний суд розгляне справи, які можуть зацікавити правників і громадськість.

Так, на 14:30 31 березня Касаційний адміністративний суд призначив засідання у справі № 802/1145/17-а за позовом рибалки-любителя до Державного агентства рибного господарства України, голови цього агентства, Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області, комісії з ліквідації цього управління за участі третіх осіб – районного комунального підприємства «Гайсинське риборозвідне господарство», Ладижинської міськради. Позивач зазначає, що протягом останніх десяти років спостерігає катастрофічне зменшення рибних запасів у Ладижинському водосховищі, розташованому на річці Південний Буг біля міста Ладижин у Вінницькій області. Рибалка переконаний, що знищення рибних запасів відбувається через погіршення якості води. Така ситуація є результатом порушення Режиму рибогосподарської експлуатації Ладижинського водосховища. Позивач просить визнати протиправною бездіяльність відповідачів у виконанні своїх службових обов’язків та скасувати Режим рибогосподарської експлуатації Ладижинського водосховища.

2 квітня о 15:30 у режимі відеоконференції планується слухання справи № 807/270/18 за касаційною скаргою Національного агентства з питань запобігання корупції. У цьому спорі позивач оскаржив рішення НАЗК щодо встановлення в його діях при поданні декларації недотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» стосовно подання недостовірних відомостей.

31 березня 2020 року Касаційний кримінальний суд розгляне скаргу прокурора на ухвалу апеляційного суду, який залишив без змін вирок щодо особи, яка, знайшовши паспорт на імʼя іншого громадянина України, вклеїла до нього власні фотокартки та у квітні – травні 2018 року використовувала цей підроблений документ з метою отримання кредитів у фінансових установах. (Справа № 753/11972/18, провадження № 51-6218км19).

2 квітня 2020 року ККС ВС розгляне скаргу прокурора на судові рішення щодо особи, яка отримала покарання у виді позбавлення волі строком на п’ять років із конфіскацією всього належного їй на праві власності майна. Відповідно до судових рішень особу було визнано винуватою в тому, що влітку 2013 року вона, будучи директором ТОВ, шляхом обману заволоділа грошовими коштами іншої особи, з якою ТОВ уклало договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру, в особливо великих розмірах у сумі 395000 грн. (Справа № 761/9155/15-к, провадження № 51-5426км19).

Цього ж дня ККС ВС розгляне касаційні скарги захисників засуджених і засудженого на вирок місцевого та ухвалу апеляційного судів. Згідно з цими рішеннями одна особа отримала покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна, а інша – у виді 13 років позбавлення волі, зокрема, за умисне вбивство водійки таксі, вчинене за попередньою змовою, з корисливих мотивів та з особливою жорстокістю у грудні 2015 року на Тернопільщині. (Справа № 604/546/16-к, провадження № 51-5965км19).

3 квітня 2020 року ККС ВС розгляне касаційні скарги захисників двох осіб, які отримали покарання у виді десяти років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки за те, що у жовтні 2017 року у місті Харкові вони, керуючи автомобілями, порушили правила безпеки дорожнього руху, що призвело до ДТП та загибелі шістьох пішоходів, а також травмування пʼятьох пішоходів і одного пасажира автомобіля. (Справа № 640/1664/18, провадження № 51-5692км19).

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар