Атестація педагогічних працівників в умовах карантину – роз’яснення МОН
МОН рекомендує атестаційним комісіям усіх рівнів прийняти рішення про перенесення своїх засідань на період після карантину, однак у випадку нагальної потреби їх можна проводити онлайн. Про це йдеться у листі-роз’ясненні Міністерства освіти і науки, що був надісланий органам управління у сфері освіти сьогодні, 27 березня 2020 року.
Так, в документі йдеться про те, що у випадку нагальної потреби у завершенні атестаційних процедур, що мають на меті підвищення кваліфікаційних категорій, присвоєння педагогічних звань та прийняття рішення атестаційною комісією щодо проведення власних засідань у період карантину, необхідно забезпечити:
•проведення засідань атестаційних комісій в режимі онлайн, як за участі педагогічного працівника чи його представника, так і у випадку відсутності у нього можливості підключитися в режимі онлайн до відповідного засідання атестаційної комісії;
•подання необхідних матеріалів до атестаційних комісій засобами електронного та/або поштового зв’язку.
Якщо нагальне засідання атестаційної комісії неможливо провести онлайн, МОН рекомендує вжити всіх можливих заходів для мінімізації ризику поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, серед учасників відповідних засідань.
Зокрема необхідно:
•сформувати графік роботи атестаційної комісії, мінімізувавши можливість контактів учасників її засідань;
•скоротити кількість членів атестаційної комісії до мінімальної;
•проводити атестацію педагогічного працівника за його відсутності чи відсутності його представника, враховуючи наявні характеристики, атестаційні листи, документи про проходження підвищення кваліфікації тощо;
•вважати неявку педагогічного працівника чи його представника на засідання атестаційної комісії як відсутність з об’єктивних причин.
“В усіх випадках потрібно керуватися інтересами педагогічного працівника, який атестується”, – підкреслює МОН.
Так, МОН рекомендує відтермінувати до завершення карантину розгляд питань щодо відповідності (невідповідності) педагогічних працівників раніше присвоєній кваліфікаційній категорії.
Міністерство також рекомендує перенести атестацію, якщо атестаційна комісія не може прийняти рішення на користь педагогічного працівника через його відсутність чи відсутність його представника або через їх неможливість підключитися в режимі онлайн до відповідного засідання атестаційної комісії.
“За педагогічними працівниками у випадку перенесення їх атестації зберігається раніше присвоєна кваліфікаційна категорія до проведення атестації у встановленому законодавством порядку”, – наголошується у листі.